بورسیه تحصیلی مجارستان

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های بورس تحصیلی

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

بورسیه تحصیلی مجارستان

بورسیه تحصیلی مجارستان در ایران و در کشورهای مختلف دنیا متقاضیان بسیاری دارد. با دریافت این بورسیه افراد می توانند در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله لیسانس، فوق لیسانس و همچنین دکترا به ادامه تحصیل در دانشگاه های مختلف این کشور بپردازند.

بورسیه تحصیلی مجارستان

یکی از موضوعات مهم در رابطه با تحصیل و گرفتن مدارک عالی بورسیه شدن در دانشگاه های اروپایی است. یکی از کشورهای اروپایی که در چند سال اخیر به اتحادیه اروپا یعنی شینگن ملحق شده است مجارستان می باشد. این کشور دارای دانشگاه های معتبر در سطح جهانی و بین المللی است و مسلما ادامه تحصیل در این کشور و در دانشگاه های معتبر آن آرزوی هر دانشجویی است که به فکر دریافت مدارک بالای تحصیلی است.

یکی از مهم ترین دلایل عضو اتحادیه اروپا بودن مجارستان می باشد و این عامل باعث خواهد شد که مدارک دانشگاه های مختلف این کشور برای بیست و پنج کشور اروپایی قابل قبول باشد. دانشجویان ایرانی و همچنین دیگر کشور ها می توانند رشته های پزشکی که در دانشگاه های این کشور تدریس می شوند را انتخاب کنند. در کشور مجارستان امکانات و شرایط مناسبی برای ادامه تحصیل برای دانشجویان فراهم می شود. با پرداخت هزینه ای به عنوان عضویت می توان از امکانات اینترنتی و ورزشی دانشگاه و کالج های این کشور بهره مند شد.

بورسیه تحصیلی مجارستان

دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان

 برای دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان افراد متقاضی باید از شرایط مختلفی برخوردار باشند که در ادامه به توضیحاتی در این رابطه خواهیم پرداخت. دریافت بورسیه این کشور ملزم طی کردن مراحل مختلفی است که در این رابطه نیز توضیحات کاملی را در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار خواهیم داد؛ بنابراین اگر در فکر گرفتن بورسیه تحصیلی مجارستان هستید توصیه می کنیم تا انتها همراه ما باشید.

جهت اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان افراد متقاضی باید دارای شرایط مهمی باشند که در ادامه به آن ها به صورت خلاصه وار خواهیم پرداخت. اولین مورد این است که فرد مذکور باید در کشوری زندگی کند که در لیست مجاز پذیرش بورسیه تحصیلی در مجارستان قرار گرفته باشد. دومین مورد داشتن سن کمتر از سی سال می باشد (البته اگر از 30 سال کمتر باشد پذیرش او سریع تر انجام خواهد شد). از شرایط تحصیلی مناسب و قابل قبول برخوردار باشد.

تمامی کلاس ها در دانشگاه های مجارستان به زبان انگلیسی برگزار می شوند بنابراین مسلط بودن به این زبان نیز یکی دیگر از موارد محسوب می شود. انگیزه ادامه تحصیل در دانشگاه های مجارستان را داشته باشد و بتواند دلایل خود را به طور شفاف و صادقانه بیان کند. از لحاظ جسمی و روحی در سلامت کامل باشد. اگر تمامی موارد گفته شده را در خود می بینید بنابراین شما کاندید مناسبی برای اخذ بورسیه تحصیلی این کشور خواهید بود.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان

برای دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان باید افراد دارای شرایط مناسبی باشند که در این بخش به چند مورد آن ها خواهیم پرداخت. اولین مورد ارائه مدرک دیپلم به زبان انگلیسی و مجارستانی است که باید در کنار این مدرک لیست نمرات و کلاس هایی که برگزار شده اند نیز ارائه شوند. برای امتحان ورودی باید چند درس را در نظر بگیرید که بستگی به رشته انتخابی شما خواهد داشت. اگر قرار است وارد رشته ای خاص شوید که نیاز به مهارت زبان انگلیسی دارد بنابراین حتما باید در دوره های آموزشی این زبان شرکت نمایید.

در سال 2013 برنامه ای با نام بورس تحصیلی مجارستان در این کشور به تثبیت رسید که طی مفاد آن امکان ورود و ادامه تحصیل دانشجویان خارجی در دانشگاه های معتبر این کشور فراهم شد. هدف از این برنامه ایجاد شرایط تحصیلی برای دانشجویان غیر مجارستانی در این کشور بود. البته در کنار این هدف می توان به بالا رفتن سطوح آموزشی مجارستان طی افزایش متقاضی تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشور اشاره کرد.

انواع بورسیه تحصیلی مجارستان

بورسیه تحصیلی مجارستان دارای انواع مختلفی است که در ادامه به آن ها پرداخته می شود.  اراس‌موس ، استیپندیوم، دولتی،  بین‌المللی  و همچنین بورسیه سی‌پوس از انواع بورسیه تحصیلی در مجارستان می باشند که هر کدام از شرایط و ویژگی های خاصی برخوردارند. به عنوان مثال استیپندیوم بورسیه ای است که برای دریافت آن باید کشور فرد متقاضی از تفاهم نامه آموزشی و تحصیلی با کشور مجارستان برخوردار باشد.

 از دیگر بورسیه های مجارستان نوع دولتی آن است که در سطح تکمیلات تحصیلی برای جذب دانشجویان نخبه و با استعداد از نقاط مختلف دنیا ارائه می شود. نوع دیگری از بورسیه های مجارستان که تنها مختص اروپاست و برنامه آموزشی و تحصیلی در تمامی مقاطع را ارائه می دهد بورسیه اراس موس ماندوس نام دارد. بوسیه سی پوس نیز نوعی دیگری از بورسیه مجارستان است که در آن چند کشور مشارکت دارند که برای ایجاد شبکه های مختلف ارتباطی بین این کشور  ها ارائه می شود.

انواع بورسیه تحصیلی مجارستان

بورسیه تحصیلی مجارستان در مقطع کارشناسی

همان طور که در بخش های قبلی نیز اشاره کردیم بورسیه تحصیلی مجارستان در مقاطع مختلفی قابل دریافت می باشد که یکی از آن ها مقطع کارشناسی است. افرادی که تمایل دارند پس از دریافت دیپلم خود وارد دانشگاه های مجارستان برای اخذ مدرک لیسانس شوند می توانند اقدامات لازم برای ارسال درخواست بورسیه را به انجام برسانند.

 اما اگر قصد دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان برای مقطع کارشناسی را دارید می بایست مدرک دیپلم خود را با نمرات مطلوب از کشورتان اخذ کنید و با داشتن این مدرک می توانید یکی از دانشگاه های معتبر مجارستان را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایید. از مهم ترین نکات در رابطه با این مقطع امکان کار کردن به مدت بیست ساعت در هفته برای دریافت حقوق 160 تا 200 یورو برای گذراندن زندگی در مجارستان می باشد.

بورسیه تحصیلی مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد

یکی از مقاطع بسیار مهم که افراد بسیاری برای آن اقدام به دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان می کنند کارشناسی ارشد یا همان فوق لیسانس می باشد. مسلما کسانی که برای ادامه تحصیل وارد مجارستان می شوند به فکر آینده‌ای روشن برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف از جمله کارشناسی ارشد خواهند بود. برای ادامه تحصیل در این مقطع افراد می بایست یک الی دو سال را برای آن در نظر بگیرند.

 در طول این زمان این امکان برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد فراهم شده است که بتوانند در طول هفته برای مدت زمان بیست ساعت به کار و اشتغال بپردازند البته حقوق مناسبی تا اتمام دوران تحصیل برای آن ها در نظر گرفته شده است تا بتوانند مخارج زندگی و تحصیل خود را پرداخت نمایند.

بورسیه تحصیلی مجارستان در مقطع دکترا

یکی دیگر از مقاطع بسیار مهم که امکان دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان برای آن فراهم شده است مقطع دکترا می باشد. دانشگاه و کالج های مختلفی در کشور مجارستان دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد را که تمایل به ادامه تحصیل در مقطع دکترا را دارند پذیرش می کنند. ادامه تحصیل در این مقطع نزدیک به سه سال زمان خواهد برد که بستگی به رشته انتخابی دارد.

پزشکی از جمله رشته هایی است که متقاضی ادامه تحصیل در مقطع دکترا در آن بسیار بالاست. یکی از دانشگاه های معتبر مجارستان که در مقطع دکترا و همچنین کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد Central European University نام دارد که تقریبا از 100 کشور دنیا برای ادامه تحصیل به این دانشگاه وارد می شوند. در طول هفته دانشجویان دکتری می توانند 30 ساعت کار کنند.

رشته های مجاز در بورسیه تحصیلی مجارستان

جالب است بدانید که دانشگاه های مجارستان از سطوح علمی و آموزشی بسیار بالا برخورارند و سالیانه هزاران دانشجو برای دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان درخواست خود را اعلام می دارند. رشته های مختلفی در دانشگاه های این کشور تدریس می شوند که می توان به محبوب ترین آن ها یعنی رشته پزشکی اشاره کرد. SOTE   نام دانشگاهی در مجارستان است که این رشته در آن از طرفداران و متقاضیان بسیاری برخوردار است.

در کنار رشته پزشکی می توان به دندانپزشکی و دامپزشکی نیز اشاره کرد که این موارد نیز از متقاضیان بالایی برخوردار می باشند. مهندسی رشته بعدی است که بعد از پزشکی در دانشگاه های این کشور تدریس می گردد. در کنار تمامی رشته هایی که در دانشگاه های این کشور تدریس می شوند پزشکی رشته ای است که به زبان های آلمانی و انگلیسی تدریس می گردد و از کشور های مختلفی از جمله کانادا و ترکیه دانشجویان مختلفی متقاضی این رشته برای ادامه تحصیل هستند.

رشته های مجاز در بورسیه تحصیلی مجارستان

مزایا و معایب بورسیه تحصیلی مجارستان

بورس برای افراد متقاضی از مزایای مختلفی برخوردار است که در این بخش به معرفی چند مورد از آن ها خواهیم پرداخت. از مهم ترین مزیت ها می توان به کم بودن هزینه تحصیل و با کیفیت بودن سطوح تحصیلی و آموزشی در این کشور اشاره کرد. از دیگر مزیت ها می توان به زندگی راحت تر با مخارج پایین تر نسبت به دیگر کشور های اروپای غربی اشاره نمود.

دانشجویان ایرانی با مدرک دیپلم متوسط نیز می توانند وارد دانشگاه های این کشور شوند. در دانشگاه ها و کالج های این کشور زبان انگلیسی با بهترین نوع آموزشی به دانشجویان آموزش داده می شود. در دوران تحصیلی دانشجویان بیمه درمانی اجباری خواهند شد. امکان ادامه تحصیل در برخی از رشته های خاص که در کشورهای دیگر برای ایرانیان امکان پذیر نیست ادامه تحصیل در آن ها فراهم می شود. امکان ادامه تحصیل و انتقال مدرک به دیگر دانشگاه های اروپا و امریکا و چندین مورد دیگر را می توان از مزایای بورسیه تحصیلی مجارستان دانست.

در بخش قبلی به برخی از مزیت های بورس پرداختیم. تعداد مزیت های این نوع بورسیه به قدری بالاست که شاید بتوان گفت که معایب کمتری را می توان برای این نوع بورسیه در نظر گرفت. نکته مهم در رابطه با مزیت های بورسیه تحصیلی در مجارستان موفق شدن در زمینه کاری پس از اتمام دوران تحصیل است؛ اما اگر بخواهیم از معایب بورسیه مجارستان بگوییم تنها می توانیم به مشکلات زندگی که در یک کشور غریب ممکن است با آن مواجه شوید اشاره کنیم.

 برای ورود به مجارستان و زندگی کردن در این کشور تا اتمام دوران تحصیل افراد باید به زبان انگلیسی و حتی مجاری تا حد کافی مسلط باشند تا بتوانند به راحتی با اهالی این کشور ارتباط برقرار کنند. داشتن توان مالی مناسب نیز از دیگر مواردی است که هر چند زندگی کردن در این کشور نسبت به دیگر کشور های اروپایی از شرایط سختی برخوردار نیست.

سایر نوشته های بورس تحصیلی:

انواع بورسیه تحصیلی بلژیک

بورسیه تحصیلی بلژیک

 بورسیه تحصیلی در بلژیک برای بسیاری از دانشجویان بین المللی ناشناخته است. با این حال دولت بلژیک تلاش می کند بورسیه تحصیلی بلژیک را در

مطالعه »
شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه

شرایط جدید بورسیه تحصیلی ترکیه از دسته سوالاتی است که بارها از وکیل مهاجرت پرسیده می شود. زمانی که می خواهید به کشوری سفر کنید

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند