بورسیه تحصیلی فنلاند

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های بورس تحصیلی

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

بورسیه تحصیلی فنلاند (EDUFI)

فنلاند کشوری در اروپا و در همسایگی کشورهای نروژ، سوئد، استونی و روسیه می باشد. این کشور به دلیل داشتن برترین سیستم های آموزشی دنیا و وجود دانشگاه های معتبر سالانه افراد زیادی را به عنوان بورسیه تحصیلی فنلاند به خود جذب می کند. یکی از مهمترین جنبه های تحصیل در فنلاند در نظر گرفتن هزینه تحصیل و زندگی در کشور فنلاند است.

بورسیه تحصیلی فنلاند

سیستم آموزش عالی کشور فنلاند به دو بخش تقسیم می شود که یکی دانشگاه ها و دیگری موسسات علوم کاربردی است. دانشگاه ها و موسسات علمی در فنلاند مورد استقبال دانشجویان زیادی برای بورسیه تحصیلی فنلاند قرار می گیرند و وضعیت حقوقی آن ها نیز با یکدیگر متفاوت است. تفاوت در وضعیت حقوقی این موسسات سبب شده که هر یک وضعیت مالی متفاوتی داشته باشند و تحصیل در اکثر این دانشگاه ها به صورت رایگان در اختیار متقاضیان قرار بگیرد.

اخذ بورسیه تحصیلی فنلاند

اخذ بورسیه تحصیلی فنلاند

زمان پذیرش برای بورسیه تحصیلی کشور فنلاند با توجه به مقاطع مختلف متفاوت است. این زمان برای مقطع کارشناسی ژانویه و برای مقطع کارشناسی ارشد اوایل دسامبر تا اواسط و اواخر ژانویه است. با توجه به رشته مورد نظر دانشجو، در ماه مارس هم می توان برای پذیرش بورسیه اقدام نمود. در مقطع دکتری نیز پذیرش در برخی از دانشگاه های این کشور در کل سال مقدوراست اما برخی دیگر از دانشگاه ها زمان معینی برای پذیرش دارند که قبل از اقدام باید در سایت studyinfo.fi از جزئیات اطلاعات آن با خبر شوید.

بورسیه تحصیلی فنلاند برای هر دانشگاهی سیستم مخصوص به خود را دارد. اغلب شامل حال دانشجویانی می شود که در زمینه آکادمیک مثل نوشتن مقاله به زبان انگلیسی و رزومه سابقه خوبی داشته باشند. بورسیه تحصیلی فنلاند در مقطع دکتری بهتر بدست می آید. اما بورسیه های مختلف این کشور با توجه به دانشگاهی که متقاضی انتخاب می کند متفاوت هستند به این معنی که برخی از دانشگاه های کل هزینه بورسیه تحصیلی فنلاند را متقبل می شوند و برخی نیز نصف این هزینه را بر عهده می گیرند. تعدادی از این دانشگاه ها حتی کمک هزینه زندگی برای افرادی که بورسیه تحصیلی فنلاند را دارند هم فراهم می آورند.

انواع بورسیه تحصیلی فنلاند

شرایط اخذ بورسیه فنلاند در اشکال گوناگونی وجود دارد و همین موضوع سبب شده تا عده زیادی هرساله برای بورسیه تحصیلی فنلاند اقدام نمایند. افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در این کشور به زبان های سوئدی و فنلاندی دارند، نیازی به پرداخت شهریه دانشگاه ندارند و بورسیه تحصیلی فنلاند برای افرادی می باشد که تمایل به ادامه تحصیل به زبان انگلیسی هستند.

هر دانشگاهی سهمیه مخصوصی را از بورسیه فنلاند دارد که بر اساس نوع نیازی که دانشگاه دارد به دانشجویان و متقاضیان بورسیه اعطا می گردد. در این کشور برای هر سه مقطع کارشناسی، کاشناسی ارشد و دکتری بورسیه تحصیلی فنلاند تعلق می گیرد اما عمده بورسیه تحصیلی به دانشجویان دوره های کارشناسی و دکتری اختصاص دارد.

دوره کارشناسی در بورسیه تحصیلی فنلاند

در کشور فنلاند دوره کارشناسی ۴ سال است. دانشگاه ها در سیستم آموزشی فنلاند به دو دسته تقسیم می شوند:

 1. دانشگاه های پلی تکنیک

این دانشگاه ها برای دوره لیسانس به زبان انگلیسی برای بورسیه تحصیلی فنلاند، دانشجو می پذیرند که از این جهت فنلاند جزو کشورهای محدودی است که دانشجو می پذیرد. این دسته از دانشگاه های فنلاند عموما به مباحث فنی و عملی می پردازند تا تئوریک. به همین جهت اکثر دانشجویان این رشته افراد شاغل و دارای سنین بالا هستند. ترجمه اسم فنلاندی این دانشگاه نیز “مدرسه عالی حرفه” می باشد. این دانشگاه مدرکی هم تراز کارشناسی را ارائه می کنند که مورد تایید وزارت علوم ایران است.

 1. دانشگاه های معمولی فنلاند

این دسته از دانشگاه های کشور فنلاند مانند تمامی دانشگاه های کشورهای مختلف است و از دانشگاه های پلی تکنیک بزرگ تر و بیش تر هستند اما بورسیه تحصیلی فنلاند برای دوره کارشناسی به زبان انگلیسی در آن ها برگزار نمی شود. برای این که مدرک این دانشگاه ها مورد تایید قرار بگیرد باید یک سری واحد های اضافی را نیز پاس کنید (حدود ۵ درس). ولی این مدرک کاملا مورد تایید صنایع فنلاند خواهد بود.

دوره کارشناسی در بورسیه تحصیلی فنلاند

بورسیه تحصیلی فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد

برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور فنلاند، متقاضی باید دارای مدرک لیسانس از دانشگاه های سراسری یا آزاد با معدل ۱۴ به بالا باشد. در این مقطع تحصیلی کلیه دروس به زبان انگلیسی ارائه می گردد و دانشجویان موظف به ارائه مدرک آیلتس با نمره ۶٫۵ هستند. طول دوره تحصیلی کارشناسی ارشد در این کشور دو سال است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش بورسیه تحصیلی فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد

 • کپی پاسپورت
 • ۴ قطعه عکس
 • ترجمه رسمی مدارک دانشگاه و همچنین ترجمه رسمی ریز نمرات دانشگاهی
 • مدرک بین المللی زبان انگلیسی (IELTS با نمره ۶ تا ۶٫۵)
 • مدرک بین المللی زبان انگلیسی TOFEL با نمره ۸۰ به بالا
 • توصیه نامه اساتید دانشگاهی
 • نمونه ای از مقاله بین المللی یا داخلی دانشجو
 • شرایط اشتغال به کار دانشجو
 •  انگیزه نامه
 • رزومه کاری و تحصیلی دانشجو
 • اصل پاسپورت

بورسیه تحصیلی فنلاند در مقطع دکتری

برای تحصیل در مقطع دکتری، متقاضی می بایست دارای مدرک لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاه های سراسری و یا آزاد باشد. مقطع دکتری در این کشور شرایطی کاملا رقابتی دارد به گونه ای که متقاضیان می بایست از شرایط خوبی نسبت به دیگری برخوردار باشند بدین معنی که نمرات بالاتر دانشگاهی داشته و دارای مدرک زبان انگلیسی معتبر باشند به دلیل این که در این مقطع کلیه دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود که دانشجو موظف به ارائه مدرک زبان (که شامل آیلتس با نمره ۶٫۵ تا ۷) می باشد. مدارک مورد نیاز برای مقطع دکتری نیز مشابه با مدارک لازم در مقطع کارشناسی ارشد است.

بورسیه تحصیلی فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه اوئولو

دانشگاه اوئولو یکی از دانشگاه های بزرگ فنلاند است. این دانگاه ۱۶۰۰۰ دانشجو و ۳۰۰۰ کارمند دارد. و در سال ۱۹۵۸ تاسیس شده است. بورسیه تحصیلی فنلاند در دانشگاه اوئولو به مدت دو سال است که کلیه هزینه های تحصیل دانشجو را فراهم می آورد و مختص دانشجویان بورس در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. دانشجویانی که معیار های قابل قبول را برای عضویت در این دانشگاه داشته باشند در اولویت قرار می گیرند که یکی از این معیارها داشتن گواهی سطح زبان است.

مدارک مورد نیاز برای تمامی رشته ها برای بورسیه تحصیلی فنلاند در دانشگاه اوئولو

 • کپی از مدارک کارشناسی یا بالاتر
 • کپی از رونوشت مدرک کارشناسی
 • ترجمه رونوشت از مدرک کارشناسی
 • گواهی سطح زبان انگلیسی
 • کپی صفحه اول و دوم پاسپورت
 • رزومه که شامل رزومه کاری، مقاله، کتاب چاپ شده و… می باشد
 • پر کردن فرم مرجع برای دو مرجعی که قابل دسترسی باشند

بورسیه تحصیلی فنلاند (EDUFI)

این بورس متعلق به دانشجویانی است که تمایل به ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دارند. مقاطع پایین تر از جمله کارشناسی ارشد و پست دکتری شامل این بورسیه تحصیلی فنلاند نیستند. مدت زمان این کمک هزینه تحصیلی از سه ماه تا دوازده ماه می تواند باشد. هزینه ماهانه آن ۱۵۰۰ یورو می باشدکه هزینه های زندگی و مسکن را فقط برای متقاضی این مقطع تامین می نماید. در این بورس متقاضیان می توانند در هر زمانی از سال اقدام نمایند و بازه زمانی مشخصی برای آن وجود ندارد.

بورسیه دانشگاه هلسینکی در مقطع کارشناسی ارشد

دانشگاه هلسینکی جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان است و بورسیه های تحصیلی متفاوتی را برای دانشجویان واجد شرایط برای بورسیه تحصیلی فنلاند، تدارک دیده است. یکی از این کمک هزینه های دوساله که دانشگاه هلسینکی برای دانشجویان ترتیب داده است برای مقطع کارشناسی ارشد می باشد.

مراحلی که برای پذیرش درخواست از این دانشگاه برای بورس مورد نیاز است شامل:

 1. انتخاب رشته مورد نظر
 2. همراه داشتن مدرک زبان
 3. همراه داشتن سابقه و رزومه درخشان
 4. پر کردن فرم کمک هزینه به همراه فرم درخواست پذیرش

بورسیه تحصیلی فنلاند (EDUFI)

بورسیه تحصیلی فنلاند جهت فرصت مطالعاتی

واجدین شرایط برای این بورسیه تحصیلی، افراد دارای مدرک کارشناسی ارشد به بالا هستند. برای پذیرفته شدن در این کمک هزینه تحصیلی فنلاند دارا بودن شرایط زیر الزامی است:

 • داشتن ارتباط رسمی با موسسات دارای بورسیه تحصیلی قبل از درخواست پذیرش، دعوت نامه ای از جانب موسسه مذکور می باشد که تعهد آن نسبت به فرد درخواست کننده را شامل می شود.
 • حداقل داشتن مدرک کارشناسی ارشد
 • هدف تکمیل تحقیقات در رشته مورد نظر باشد. شرکت در پروژه تحقیقاتی و یا حضور در دانشگاه به عنوان دنشجوی مهمان
 • داشتن گواهی مهارت در زبان مورد نیاز در این پروژه درسی
 • این بورسیه شامل ۱۵۰۰ یورو در ماه می باشد که هزینه بیمه هم در مدت اقامت پرداخته می شود.

مدارکی که جهت درخواست دادن برای این بورسیه تحصیلی نیز مورد نیاز است عبارتند از:

 • فرم درخواست پر شده و امضا شده
 • رزومه درسی یا کاری
 • کپی آخرین مدرک تحصیلی
 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی به زبان انگلیسی یا فنلاندی یا سوئدی
 • انگیزه نامه برای این پروژه
 • دو توصیه نامه معتبر از سوی اساتید دانشگاهی
 • داشتن گواهی که بیانگر داشتن مهارت زبان مورد نیاز برای پروژه است

هزینه زندگی و تحصیل در فنلاند

تحصیل در فنلاند از پاییز سال ۲۰۱۷ رایگان نمی باشد. بعلاوه شما باید هزینه زندگی خود را که مابین ۷۰۰ تا ۹۰۰ یورو می باشد به صورت مستقل تامین نمایید. البته این هزینه بسته به محل تحصیل و محل اقامت دانشجو دارد که مسلما هزینه زندگی در شهر های بزرگ تر بیش تر خواهد بود. تخفیف های دانشجویی از قبیل رستوران ها، کافه تریا، وسایل حمل و نقل و… وجود دارند. بعلاوه خانه های دانشجویی که وسایل مشترکی برای استفاده دارند گزینه مناسبی برای صرفه جویی در هزینه های زندگی در کشور فنلاند است.

انجام کار پاره وقت نیز برای بدست آوردن هزینه امرار معاش در این کشور گزینه مناسبی است اما اگر به زبان فنلاندی یا سوئدی مسلط نباشید، پیدا کردن کار نیمه وقت مشکل خواهد بود. بنابراین بهتر است هزینه زندگی یک سال خود را به همراه داشته باشید.

مزایای تحصیل در فنلاند و بورسیه تحصیلی فنلاند

 1. امکان تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکتری به زبان انگلیسی و با داشتن مدرک IELTS
 2. امکان ادامه تحصیل در این کشور و بورسیه تحصیلی فنلاند برای کلیه دانشجویان دانشگاه های زیر نظر وزارت علوم ایران
 3. امکان تحصیل در دانشگاه های با کیفیت اروپا با تأییدیه از وزارت علوم ایران
 4. امکان دریافت پذیرش در تمام طول سال
 5. امکان اخذ اقامت پس از اتمام بورسیه تحصیلی فنلاند
 6. دریافت هزینه مناسب برای زندگی در هنگام تحصیل
 7. شرایط انجام کار پاره وقت هم زمان با تحصیل
 8. دریافت ویزای شینگن و امکان سفر به کشورهای اروپایی
 9. برخورداری از بیمه تحصیلی در طول بورس
 10. امکان تمدید ویزا بعد از تحصیل به مدت یکسال

سایر نوشته های بورس تحصیلی:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند