بورسیه تحصیلی دانمارک

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های بورس تحصیلی

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

بورس در مقطع فوق لیسانس در دانمارک

بورسیه تحصیلی دانمارک امروزه مورد علاقه بسیاری از دانشجویان مختلف دنیا از جمله ایران شده است.واکثر دانشجویان ممتاز و بااستعداد ایران از بورسیه تحصیلی دانمارک  استفاده می کنند. زیرا شرایط دریافت بورسیه تحصیلی دانمارک بسیار آسان تر از بورس های دیگر دانشگاه های کشورهای مختلف می باشد.

کشور دانمارک

دانمارک یکی از کشور های اسکاندیناوی می باشد که مساحتی آن به اندازه نصف کشور جمهوری آذربایجان می باشد. این کشور با کشور آلمان همسایه می باشد . بیشتر مرز کشور دانمارک در نوار ساحلی قرار گرفته است .این کشور دارای آب و هوای بسیار مناسب و مطبوعی است که به همین دلیل مهاجران و گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می کند. همچنین دارای خاک حاصل خیز و جلگه های سرسبز و مراتع زیادی برای کشاورزی می باشد. این کشور بدون کوه و کوهستان است. پایتخت این کشور شهر زیبای کینهاگ می باشد.

این کشور رتبه های اول و دوم را در کیفیت زندگی و مردمان خوشبخت و خوشحال بر روی کره زمین را به خود اختصاص داده است. سطح زندگی  و استانداردهای بالای زندگی در این کشور بسیار فوق العاده است. سن امید به زندگی در مردم بالا می باشد و مرگ و میر نوزادن در این کشور در حد صفر می باشد. زبان رسمی این کشور زبان دانمارکی که از زیر شاخه های زبان های ژرمنی است می باشد.

تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک و بورسیه تحصیلی دانمارک  در اکثر رشته ها برای علاقمندان در این زمینه ها مهیا است . و محدودیتی وجود ندارد. دانشجویانی که به دنبال شغل مناسب در کشورهای خارجی از جمله کشورهای اروپایی هستند اکثرا بورسیه تحصیلی دانمارک  را انتخاب می کنند.

این کشور دارای دانشگاه های معتبر در اروپا و دنیا است که دانشجویان می توانند با توجه یه رشته مورد علاقه ی خود و هم چنین مورد نیاز کشور دانمارک پذیرش بورسیه تحصیلی دانمارک را بگیرند. و ادامه تحصیل دهند که درصد جذب در شغل مرتبط با رشته ای دانشگاهی تقریبا برای همه دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی امکان پذیر بوده است .

کشورهای اروپایی که دانمارک هم جزء آنها می باشد دارای نیروی جوان بسیار کم هستند بنابراین از جوانان با استعداد کشورهای دیگر که می خواهند در این کشورها تحصیلات خود را ادامه دهند به گرمی استقبال می کنند. و دانشجویان بعد از اتمام درس به سرعت جذب کار شده و می توانند شغل مناسب و خوبی را داشته باشند.

تحصیل در دانمارک

بورسیه تحصیلی دانمارک

علاقه مندان و دانشجویان می توانند با آماده کردن سوابق تحصیلی درخشان بورسیه تحصیلی دانمارک را بدست آوردند.دانشجویان کشورهای مختلف از جمله کشورهای درحال توسعه که امکانات آموزشی پیشرفته در کشورشان وجود ندارد و یا حتی بعد از اتمام درس شغل مناسبی را نمی توانند پیدا کنند به این بورسیه ها روی می آورند که یکی از این ها بورسیه تحصیلی دانمارک می باشد.

زمان درخواست بورسیه تحصیلی دانمارک با دیگر دانشگاه های کشورهای مختلف متفاوت می باشد.دانشجویان خواستار بورسیه تحصیلی دانمارک  باید تا سپتامبر بتوانند درخواست خودرا تکمیل کنند.تا مسئولین بنا به نیاز خود اقدام به پذیرش کنند. برای اطلاع از زمان بورسیه تحصیلی دانمارک می توانید در سایت های اطلاعیه پی گیری کنید. و زمان دقیق پذیرش بورسیه تحصیلی دانمارک را بدانید.

زبان تدریس بورس تحصیلی دانمارک

زبان تدریس بورسیه تحصیلی دانمارک  به دو زبان دانمارکی و انگلیسی می باشد. البته بسته به مقطع تحصیلی دانشجویان زبان تدریس متفاوت خواهد بود مثلا در مقطع لیسانس تدریس در دانشگاه ها به زبان اصلی یعنی دانمارکی خواهد بود . و دانشجویان بهتر است در هنگام ورود به این کشور با زبان دانمارکی آشناییت داشته باشند که بعد از ورود هم آموزش این کشور دانشجویان را مجبور به یادگیری زبان دانمارکی خواهند کرد که حتما باید مدرک آن را دریافت کنند.

در مقطع فوق لیسانس و دکترا هم تدریس در دانشگاه ها به زبان انگلیسی خواهد بود و دانشجویان در بورسیه تحصیلی دانمارک  هر دو مقطع مجبورند که در هنگام درخواست خود مدراک معتبری  از زبان انگلیسی ارائه بدهند چون شانس یا فرصتی برای یادگیری زبان انگلیسی در خود دانمارک برای دانشجویان وجود نخواهد داشت.

شرایط کلی دریافت بورسیه

اگر شما خواستار این هستید که  بورس تحصیلی یک کشور را بگیرید.باید دارای شرایط کلی دریافت بورسیه باشید و داشتن این شرایط الزامی می باشد.این شرایط عبارتند از دریافت اجازه اقامت برای دوره تحصیلی مقطع مورد نظر و ثبت نام در برنامه آموزشی برای دریافت مدارک تحصیلی بالاتر و …. می باشد.

برای درخواست پذیرش و درخواست تحصیل در دانشگاه مورد نظر شما باید در زمان های مقرر شده درخواست خود را ارسال نمایید.همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر دراین زمینه با افرادی که پذیرش گرفته اند در تماس باشید و از اطلاعات آنها استفاده کنید. باید بدانید که آخرین مهلت پذیرش دانشجو در هر دانشگاهی متفاوت می باشد . که بورسیه تحصیلی دانمارک  نیز از این قاعده مستثنی نیست. شرایط کلی دریافت بورسیه تحصیلی دانمارک  برای علاقمندان به تحصیل آسان و قابل دسترسی است.

هزینه بورسیه تحصیلی دانمارک  برای دانشجویان که از کشورهای اروپایی هستند بصورت رایگان خواهد بود. و دانشجویان غیر اروپایی هم که نمی توانند هزینه های بورس را تامین کنند می توانند مجوز اقامت دائم را بگیرند. در غیر این صورت باید هزینه های مربوط به بورس را پرداخت کنند.

از الزامات جهت پذیرش بورسیه تحصیلی دانمارک  می توان به موارد بسیار زیادی اشاره کرد .مانند داشتن مدرک زبان انگلیسی تافل و آی ایلس و در بعضی از مواقع مدرک زبان دانمارکی با کسب بهترین رتبه و نمره الزامی است. مورد بعدی داشتن مدرک تحصیلی قبلی معتبر با معدل بالا از یکی از معتبرترین دانشگاه ها که باید ترجمه شود. هم چنین برای بورسیه تحصیلی دانمارک  تمامی مدارک تحصیلی و سایر مدارک لازم باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند.

از موارد مهم دیگر پذیرش بورسیه تحصیلی دانمارک  این است که دانشجویان درخواست داده حتما باید چندین مقاله معتبر در ژورنال های معتبر دنیا از جمله سیویلیکا به چاپ رسانده باشند و هم چنین مقاله ایبه  چاپ رسیده در آی اس آی داشته باشد و در حد امکان کتابی را تالیف و یا ترجمه کرده باشند.و در کل رزومه تحصیلی بسیار با ارزش و قوی را آماده کرده باشد.همه این ها در بورسیه تحصیلی دانمارک  الزامی است.

انواع بورسیه تحصیلی دانمارک

انواع بورسیه تحصیلی دانمارک به 2 قسمت تقسیم می شود که براساس کارکردن دانشجو و هزینه دانشجو می باشد. در مورد اول دانشجویان علاوه بر این که امتیاز بورس تحصیلی دانمارک را به دست می آورند می توانند به صورت پاره وقت دراین کشور به کار مسغول باشند که درآمد بسیار خوبی را نیز از این راه می توانند کسب کنند ولی برخی از دانشجویان علاوه براینکه بورس تحصیلی دانمارک را به دست می آورند موفق به کسب این فرصت نمی شوند.

موضوع دوم هزینه های بورسیه تحصیلی دانمارک است که برخی از دانشجویان تمامی هزینه ها و شهریه های بورس را خودشان متقبل می شوند و با هزینه خود به تحصیل ادامه می دهند. اما برخی از دانشجویان دیگر نیز هستند که بورسیه تحصیلی دانمارک را به صورت کامل گرفته و بدون پرداخت هیچ هزینه ای به تحصیل خود در این کشور می پردازند.

انواع بورسیه تحصیلی دانمارک

بورسیه دولتی دانمارک

کشور دانمارک به دانشجویان با استعداد و علاقه مند که از کشورهای مختلف جهان به این کشور وارد می شوند و قصد ادامه تحصیل را دارند بورسیه تحصیلی دانمارک را ارائه می دهد.  بورسیه دولتی دانمارک برای تحصیل برای تمامی دانشجویان از هر فرهنگ و جغرافیایی که باشد به صورت یکسان می باشد. مبلغ بورسیه که به دانشجویان داده می شود نسبت به انتخاب دانشگاه متفاوت است. دولت دانمارک بورسیه تحصیلی دانمارک طولانی را برای دانشجویان کشورهای بسیاری ازجمله ژاپن ، روسیه، مصر و غیره در نظر گرفته است

تعداد زیادی از رشته های تحصیلی بورسیه دانمارک در این کشور وجود دارد . که علاقه مندان بدون محدودیت و داشتن واهمه می توانند رشته مورد علاقه خود را ازبین رشته های ارائه شده در دانشگاه های دانمارک انتخاب کنند و مشغول به تحصیل شوند. که ازجمله این رشته ها می توان به رشته های مهندسی کشاورزی ، پزشکی،دامپزشکی،رشته های مربوط به گروه علوم پایه و هم چنین مهندسی عمران و معماری و غیره اشاره کرد.

اکثر دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل در رشته های گروه علوم پایه مانند شیمی و فیزیک و ریاضی و زمین شناسی …. به این کشور درخواست بورس می دهند. هم چنین کشور دانمارک به علت داشتن کشاورزی مدرن و امکانات مربوط به کشاورزی از دانشجویانی که درخواست ادامه تحصیل در رشته های مهندسی کشاورزی مانند گیاه پزشکی ، زراعت و آبیاری را داده اند استقبال بسیاری می کند.و در کل همه دانشجویان از هر رشته ای را مورد حمایت قرار داده و از آنها پشتیبانی خواهد کرد.

بورس در مقطع لیسانس در دانمارک

بورس در مقطع لیسانس در دانمارک برای دانشجویان علاقه مند در این کشور امکان پذیر است و حتی بیشتر از مقاطع دیگر مورد محبوبیت  قرار گرفته است چون رشته هایی که کشور دانمارک در این مقطع ارائه می دهد بسیار بیشتر است و دانشجویان در هر رشته ای که مورد علاقه خودشان است بدون داشتن محدودیت رشته ای می توانند در دانشگاه های این کشور اقدام به تحصیل کنند.  و کشور دانمارک هم استقبال گرمی از طالبان علم  خواهد داشت

دانشجویان مقطع لیسانس را، در طول چهار سال به اتمام می رسانند و در سال آخر پایان نامه ای را باید ارائه بدهند که این پایان نامه ثمره ی اصلی مقطع لیسانس می باشد که دانشجویان به وسیله این پایان نامه می توانند زمینه ورود خود به بازار کار را در کشور دانمارک تضمین کنند و هم چنین با این پایان نامه می توانند راه خود را برای رفتن به مقطع بالاتر یعنی فوق لیسانس آماده کنند. دانشجویان این مقطع می توانند در هفته 10 ساعت کار کنند که به ازای هر ساعت تا 10 یورو دریافت می کنند. که می توانند هم تدریس رایگان و هم زندگی بهتری داشته باشند.

بورس در مقطع فوق لیسانس در دانمارک

بورس در مقطع فوق لیسانس در دانمارک بسیار راحت تر از دوره ی لیسانس است چون در مقطع فوق لیسانس نیازی به امتحان ورودی نمی باشد بلکه به نمرات دوره ی قبل یعنی دوره لیسانس بستگی دارد. پس پذیرش بورسیه تحصیلی دانمارک  برای این مقطع آسان تر است. اساتید و کارشناسان با توجه به معدل و ریر نمرات دوره قبل دانشجویان متقاضی را قبول یا رد می کنند. دانشجویانی که وارد مقاطع فوق لیسانس می شوند شانس خود را برای ادامه تحصیل در دوره دکترا افزایش می دهند و علاوه بر این می توانند شغل بسیار عالی را در این کشور پیدا کنند.

رقابت بین دانشجویانی که متقاضی ورود به دانشگاه های کشور دانمارک هستند بسیار سخت و زیاد است تا این فرصت دست نیافتنی و استثنایی بورسیه تحصیلی دانمارک  را بدست بیاورند. کسب شانس بورسیه تحصیلی دانمارک در مقطع فوق لیسانس در این کشور آرزوی دانشجویان بسیاری می باشد که سالانه هزاران دانشجو برای این کار با هم رقابت می کنند.دانشجویان فوق لیسانس می توانند در هفته به مدت 20 ساعت کار کنند که از این کار مبلغ 200 یورو کسب می کنند که می توانند تمام مخارج تحصیلی خود را در بیاورند. دانشجویان در این مقطع در ترم آخر خودشان مجبورند که یک پژوهش علمی را انجام دهند و به اتمام برسانند.

بورس در مقطع فوق لیسانس در دانمارک

بورس در مقطع دکتری در دانمارک

کشور دانمارک مانند بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا در بحث تحصیل پیشتاز بوده است  بنابراین بورس در مقطع دکترا در دانمارک نیز حائز اهمیت بسیار زیادی می باشد. کشور دانمارک شرایط را برای دانشجویان دکترا آسان و راحت کرده است . دانشجویانی که علاقه مند به ادامه تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک هستند می توانند بورس مربوط به دکترا را دریافت کنند. دانشجویانی که می خواهند بورسیه تحصیلی دانمارک  را دریافت کنند باید مدارک لیسانس و فوق لیسانس خود را از دانشگاه های معتبر دریافت کرده باشند و چند کتاب و مقاله را ترجمه و تالیف کرده باشد.

یک استاد پشتیبان برای خود انتخاب نمایند تا موضوع پایان نامه ی دانشجو را پشتیبانی کند. همچنین دانشجویان دکترا می توانند 300یورو را از کار کردن در این کشور به عنوان کار دانشجویی کسب کنند. که تمامی هزینه های مربوط به یک سال خود را می توانند از این راه فراهم کنند. با بورسیه تحصیلی دانمارک  برای دانشجویان مقطع دکترا خود مبلغ 2 هزار یورو را مد نظر قرار داده است که این مبلغ انگیزه دانشجویان ایرانی را برای جذب در این کشور وارد یک رقابت سر سخت می کند.

مزایا و معایب بورسیه

مزایا و معایب در بورسیه مانند همه بورسیه های مختلف دانشگاه های کشورهای مختلف زیاد می باشد. از مزایای بورسیه تحصیلی دانمارک می توان به این اشاره کرد که دانشجویان موفق می شوند بورسیه تحصیلی دانمارک  در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترا به دست بیاورند می توانند هفته ای کار دانشجویی انجام داده و مبلغ قابل توجهی ازاین کار به دست بیاورند که می توانند هزینه سالانه خود را با این پول پرداخت کنند و حتی می توانند آن را پس انداز کنند.و بعداز فارق التحصیل شدن کار بسیار عالی در زمینه رشته خود پیدا کنند و در آن استخدام شوند.

از معایب بورسیه تحصیلی دانمارک  نیز می توان به دور بودن از وطن و خانواده همچنین مواجه شدن با یک فرهنگ بسیار بیگانه که از نظر دین و زبان و آداب و رسوم و حتی در فرهنگ غذایی متفاوت هستند می توان اشاره کرد که باعث سردرگمی بسیاری از دانشجویان پذیرفته شده می شود.

سایر نوشته های بورس تحصیلی:

انواع بورسیه تحصیلی ارمنستان

بورسیه تحصیلی ارمنستان

دانش‌پژوهان علاقه‌مند به ادامه تحصیل برای دست‌یابی به پیشرفت‌های علمی – پژوهشی بیش‌‌تر، در شرایط خوب و استفاده از فرصت‌های برتر دانشگاهی تمایل به استفاده

مطالعه »
انواع بورسیه تحصیلی بلژیک

بورسیه تحصیلی بلژیک

 بورسیه تحصیلی در بلژیک برای بسیاری از دانشجویان بین المللی ناشناخته است. با این حال دولت بلژیک تلاش می کند بورسیه تحصیلی بلژیک را در

مطالعه »
بورسیه تحصیلی اوکراین

بورسیه تحصیلی اوکراین

بورسیه تحصیلی اوکراین شاید یکی از بهترین موقعیت های تحصیلی و زندگی در یک کشور اروپایی بسیار موفق می باشد، برای گرفتن بورسیه تحصیلی اوکراین

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند