بورسیه تحصیلی جمهوری چک

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های بورس تحصیلی

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در جمهوری چک

اگر شما نیز از آن دسته دانشجویانی هستید که علاقه به تحصیل در خارج از کشور دارید؛ جمهوری چک می تواند یکی از مقاصد شما برای پیدا کردن دانشگاه مناسب باشد. اگر بتوانید از بورسیه تحصیلی جمهوری چک هم استفاده نمایید از جهات مختلف به نفعتان می شود.

کشور جمهوری چک

لازم است تا در ابتدا اطلاعات کلی در خصوص این کشور به شما عزیزان بدهیم. جمهوری چک یکی از اعضای اتحادیه اروپا می باشد که در بخش اروپای مرکزی قرار دارد. پایتخت این کشور شهر پراگ می باشد و واحد پول آن نیز کرونا است. با ده میلیون جمعیت و صحبت به زبان چکی این کشور یکی از کشور های توسعه یافته در جهان می باشد. همچنین این کشور بالاترین شاخص توسعه انسانی را در بین اروپای مرکزی و اروپای شرقی دارا است همچنین این کشور به عنوان دموکرات ترین کشور منطقه نیز شناخته می شود.

تحصیل در جمهوری چک

دانشجویان زیادی علاقه مند هستند که در خارج از کشور و در یک دانشگاه خوب تحصیل نمایند. این امر تنها در کشور ما نیست بلکه از سرتاسر دنیا دانشجویان بین المللی زیادی برای تحصیل به کشور های دیگر می روند. جمهوری چک نیز این روز ها به یکی از مقاصد دانشجویان تبدیل شده است. می توانید برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و فوق دکترا راهی این کشور شوید و در یکی از دانشگاه های معروف آن تحصیل کنید.

تحصیل در جمهوری چک

بورسیه تحصیلی جمهوری چک

اگر می خواهید که با کمترین هزینه و تقریبا رایگان در این کشور تحصیل کنید می توانید به سراغ بورسیه تحصیلی جمهوری چک بروید. انواع بورسیه تحصیلی جمهوری چک در دانشگاه های این کشور ارائه می شود که تنها لازم است شرایط لازم برای هر یک را داشته باشید.

با دریافت بورسیه تحصیلی جمهوری چک می توانید به رایگان در این کشور تحصیل کنید و علاوه بر آن مبلغی را نیز به عنوان حقوق ماهیانه دریافت نمایید. البته شرایط و مبلغ تحت پوشش هر کدام از این بورسیه تحصیلی جمهوری چک متفاوت می باشد که در ادامه به انواع آن ها خواهیم پرداخت.

می توانید با بورسیه تحصیلی جمهوری چک از تحصیل در این کشور لذت ببرید و سطح علمی خود را بالاتر ببرید. البته برای این کار لازم است تا اطلاع کاملی درباره جمهوری چک و انواع بورسیه تحصیلی جمهوری چک داشته باشید. قصد ما نیز در این نوشتار این است که به طور کامل شما را برای اخذ بورسیه تحصیلی جمهوری چک راهنمایی کنیم، پس همراه ما باشید.

انواع بورسیه تحصیلی جمهوری چک

لازم است تا ابتدا شرایط هر یک از این بورسیه تحصیلی جمهوری چک را به دقت مطالعه کنید. بدون دانستن شرایط و ضوابط هر کدام نمی توانید نسبت به گرفتن بورسیه تحصیلی جمهوری چک اقدام کنید. در این قسمت لیستی از بورسیه های تحصیلی چک که به صورت دولتی و یا توسط مراکز خصوصی ارائه می شوند را به طور کامل برای شما آورده ایم.

تحصیل در مقطع کارشناسی در جمهوری چک

برای اینکه بخواهید در مقطع کارشناسی در جمهوری چک تحصیل کنید لازم است بدانید که دوره تحصیلی این مقطع در چک سه ساله می باشد. در این دوره علاوه بر آموزش های آکادمیک بر روی کار های تحقیقاتی نیز تمرکز می شود. به این معنا که تحقیق به عنوان یکی از عناصر یادگیری در نظر گرفته می شود و شما نیز لازم است در پایان دوره کارشناسی خود یک پروژه بسته به رشته تحصیلی خود ارائه دهید. تا بتوانید مدرک خود را اخذ نمایید.

زبان تدریس در این کشور زبان چکی می باشد و در صورتی که شما این زبان را بلد باشید می توانید در دانشگاه های دولتی این کشور به رایگان تحصیل نمایید. البته می توانید به سراغ دانشگاه های خصوصی نیز بروید که تحصیل در آن ها به طور متوسط 1000 تا 4000 یورو برای شما در طول مدت این دوره سه ساله خواهد بود. اگر هم بخواهید در یک دانشگاه انگلیسی زبان تحصیل کنید لازم است تا 5000 یورو را نیز پرداخت نمایید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در جمهوری چک

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در چک لازم است تا یک دوره دو ساله را سپری کنید. در این دوره کارهای تحقیقاتی زیادی انجام خواهید داد و به طور کلی تمرکز تدریس بر روی تحقیق و کار عملی می باشد. هزینه تحصیل در این دوره را نیز باید چیزی حدود شش تا ده هزار یورو در نظر بگیرید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در جمهوری چک

تحصیل در مقطع دکترا در جمهوری چک

برای اینکه بتوانید در این مقطع و در کشور چک به تحصیل بپردازید باید یک پروپوزال دکترا ارائه نمایید. همچنین لازم است تا استاد راهنما خود را نیز از قبل در دپارتمان مربوط در دانشگاه خود پیدا کرده باشید. در این صورت اگر بتوانید در این دوره پذیرش شوید می توانید از مزایای فوق العاده آن یعنی بورسیه تحصیلی جمهوری چک و همچنین حقوق ماهیانه برخوردار شوید و دیگر لازم نیست هیچ هزینه ای برای تحصیل خود پرداخت کنید.

کمک هزینه تحصیلی دولتی جمهوری چک

اساسا بر طبق سیاست های کشور های توسعه یافته؛ این کشور ها برای دانشجویان کشور های در حال توسعه بورسیه های تحصیلی مختلفی را در نظر می گیرند. جکهوری چک نیز یکی از این کشور ها است که هر ساله تعدادی بورسیه تحصیلی جمهوری چک به دانشجویانی که از کشور های در حال توسعه برای تحصیل به چک می روند ارائه می کند. این کمک هزینه ها نیز برای دانشجویانی می باشند که دارای فقر مالی هستند و توان پرداخت شهریه دانشگاه را ندارند.

شما می توانید از این بورس هم در مقطع کارشناسی و هم کارشناسی ارشد که به زبان چکی صورت می گیرد و هم در مقطع دکترا و مجددا کارشناسی ارشد که به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود، استفاده کنید. یعنی شما  اگر به زبان چکی تحصیل می کنیدو یا به زبان انگلیسی می توانید از این بورسیه تحصیلی جمهوری چک بهره مند شوید.

می توانید حتی از امکان بورس برای دوره یک ساله که جهت آمادگی زبان برگزار می شود نیز استفاده کنید. هر کدام از این بورسیه تحصیلی جمهوری چک مربوط به دولت این کشور به مقتضی کشور مبدا دانشجو می تواند تغییر کند و با توجه به نیاز کشور های مختلف این بورسک نیز متغیر می باشد.

برای دریافت این بورسیه تحصیلی نیز می توانید به صورت آنلاین اقدام کنید. این کار هر ساله از نیمه دوم جولای آغاز می شود و آخرین مهلت برای ثبت نام این بورسیه تحصیلی جمهوری چک آخر سپتامبر همان سال می باشد.

جوایز تحصیلی تحت موافقت نامه های بین المللی دو جانبه

این بورسیه تحصیلی جمهوری چک با اسم طولانی اش هر ساله از طرف وزارت آموزش و پرورش جمهوری چک با همکاری وزارت ورزش و جوانان این کشور به دانشجویان خارجی اعطا می شود. این بورسیه در چارچوب تبادل بین دولت چک و کشور های مختلف صورت می گیرد. این بورسیه تحصیلی جمهوری چک به دانشجویانی اعطا می شود که به صورت رسمی از طرف مقامات مربوطه هر کشور معرفی شده باشند. درخواست های مبنی بر اخذ این بورس تحصیلی نیز توسط سفارت خانه های جمهوری چک در کشور های مختلف و یا وزارت آموزش و پروش این کشور جمع آوری و بررسی می شوند.

لازم به ذکر است که این بورسیه تحصیلی جمهوری چک برای دانشجویان، فارغ التحصیلان و یا دانشجویان دکترا می باشد که قصد تحصیل و یا انجام کار های تحقیقاتی را دارند. مدت زمان پرداخت این بورس نیز از دو ماه تا ده ماه می باشد.

بورسیه تحصیلی ویشه گراد

ویشه گراد یک صندوق بین المللی می باشد که توسط دولت های جمهوری چک، مجارستان، لهستان و اسلواکی تاسیس شده است. هدف ارائه بورس از طرف این صندوق نیز تأمین کمک هزینه های تحصیل و کمک هزینه های زندگی مربوط به هنرمندان می باشد. لازم به ذکر است که این بورسیه تحصیلی به دانشجویان ساکن  کشور های ویشه گراد اعطا می شود. همچنین دانشجویان کشور هایی نظیر آذربایجان، بلاروس، بوسنی و هرزگوین، کوزوو، گرجستان، مقدونیه، روسیه، صربستان و اوکراین نیز می توانند از این بورسیه تحصیلی جمهوری چک استفاده نمایند.

بورسیه تحصیلی ویشه گراد

بورسیه تحصیلی مرکز موراویای جنوبی

این بورسیه تحصیلی از طرف سازمان غیر دولتی تخصصی جنوب موراویا ارائه می شود. اگر قصد دارید می توانید در جنوب موراویا به تحصیل مشغول شوید و از این بورسیه تحصیلی جمهوری چک استفاده نمایید. این بورس به دانشجویان مستعد و با استعداد ارائه می شود. همچنین باید دانشجو متقاضی تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکترا باشد و شرط دیگر آن این است که دانشجو ساکن یکی از کشور های خارج اتحادیه اروپا باشد.

یکی از دانشگاه های چک که این بورسیه تحصیلی جمهوری چک در آن ارائه می شود دانشگاه برنو می باشد. در این دانشگاه می توانید به تحصیل در رشته های علوم طبیعی و همچنین رشته های فنی بپردازید. برای بهره مندی از این بورس لازم است تا درخواست خود را تا آخر ژانویه هر سال برای این مرکز ارسال نمایید.

بورسیه اراسموس پلاس

اراسموس پلاس یک برنامه جامع برای ارائه بورسیه تحصیلی به دانشجویان سراسر جهان می باشد که برای حمایت از آموزش و پرورش در اروپا است. این بورس تحصیلی برای دانشجویانی است که قصد تحصیل در هر یک مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا دارند . از این رو افراد می توانند برای تحصیل در جمهوری چک نیز از این بورس استفاده نمایند.

این بورسیه تحصیلی از طرق مختلف اعطا می شود برای نمونه می توانید از وام های مقطع کارشناسی ارشد که تحت بورس ارائه می شود استفاده نمایید.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ماساریک برای دانشجویان هنر خارجی

دانشگاه ماساریک چک یکی از دانشگاه های برجسته در عرصه هنر می باشد تا کنون این دانشگاه توانسته شش جایزه را دریافت نماید. ارائه این بورس به این گونه می باشد که هر ماه برای تعدادی از دانشجویان منتخب شش کمک هزینه سه ماهه به مبلغ 8000 کرون (معادل یک میلیون و هفتصد هزار تومان) دریافت نمایند که برای تحصیل در رشته های مطالعات زبان، ادبیات و فرهنگ چک می باشد.

برای اخذ این بورسیه تحصیلی جمهوری چک لازم است تا دانش کافی از زبان چکی داشته باشید و علاقه به تحصیل و یادگیری فرهنگ چک را داشته باشید. برای ارسال درخواست خود برای این بورس از یک اکتبر تا دسامبر هر سال می باشد.

در مواردی خاص نیز این بورس به دانشجویان در حال تحصیل در رشته های روانشناسی، زبان و ادبیات آلمانی، زبان و ادبیات انگلیسی، تاریخ هنر نیز ارائه می شود. این بورسیه هزینه خوابگاه و غذای دانشگاه را تحت پوشش قرار می دهند.

بورسیه تحصیلی جمهوری چک مربوط به دانشگاه ها

می توانید از انواع بورس که از طریق دانشگاه های مختلف اعطا می شوند نیز استفاده نمایید. این بورسیه ها رای دانشجویانی می باشد که به تحصیل در این دانشگاه ها مشغول می باشند و وضع مالی مناسبی ندارند و شرایط سختی را برای زندگی در این کشور سپری می کنند. برای اخذ این بورسیه تحصیلی جمهوری چک باید از طریق وب سایت خود دانشگاه ها اقدام نمود. نکته قابل توجه این بورس این است که دانشجو باید در حال تحصیل در دانشگاه مد نظر باشد تا بتواند درخواست برای کسب این بورسیه را بدهد.

مزایا و معایب تحصیل در جمهوری چک

اگر شما برای تحصیل در این کشور و گرفتن بورسیه تحصیلی جمهوری چک ترغیب شده اید لازم است تا از مزایای آن نیز بیشتر آگاه شوید. جمهوری چک یکی از کشور های اروپایی است که بالاترین کیفیت تحصیل را ارائه می دهد. می توانید از امکانات فوق العاده هر یک از دانشگاه های این کشور بهره مند شوید و به تحصیل مشغول شوید. همچنین می توانید تعداد زیادی رشته های میان رده را نیز در دانشگاه های این کشور پیدا کنید و به تحصیل در آن ها مشغول شوید.

همچنین هزینه های زندگی در این کشور نیز نسبتا کم و مقرون به صرفه می باشد. به طوریکه اگر موفق به کسب بورس نیز نشدید می توانید به راحتی با ویزای تحصیلی خود در این کشور کار کنید و هزینه های زندگی خود را تأمین کنید. همچنین این کشور را می توانید یکی از زیبا ترین کشور های اروپایی به شمار بیاورید که با فرهنگی غنی و رنگارنگ به همراه شهر های تاریخی فراوان می تواند یک تجربه خوب برای دانشجویان در حال تحصیل در خود فراهم کند.

سایر نوشته های بورس تحصیلی:

بورسیه تحصیلی پرتغال

بورسیه تحصیلی پرتغال

موضوعات اصلی موجود برای متقاضیان بورسیه تحصیلی پرتغال در دانشگاه های معتبر این است که شرایط اخذ بورسیه ی تحصیلی مدارک مورد نیاز برای بورسیه

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند