بورسیه تحصیلی قبرس

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های بورس تحصیلی

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

بورسیه تحصیلی قبرس

آیا می دانید بورسیه تحصیلی قبرس یکی از روش هایی است که اجازه می دهد به سادگی در این کشور اقامت موقت و در نهایت اقامت دائم اخذ کنید؟ چقدر از شرایط بورسیه تحصیلی قبرس مطلع هستید؟ قطعا افرادی که قصد دارند به این کشور سفر کنند در صدد هستند که اطلاعات خود را در ابتدا تکمیل کرده و سپس اقدام کنند به این ترتیب در این مقاله به زبانی ساده می خواهیم یک سری اصول مهم در خصوص بورس و همینطور شرایط تحصیل در این منطقه و ویزای تحصیلی قبرس را مورد بررسی قرار دهیم با ما همراه باشید.

بورسیه تحصیلی قبرس

این کشور دارای موقعیت های تحصیل و شغلی بسیار قدرتمندی است و بودجه قابل قبولی برای دانشجویانی که توانسته اند بورسیه تحصیلی قبرس را دریافت کنند در نظر می گیرد، اینطور که مشخص است رشته هایی مانند مدیریت دارای پتانسیل کاری بسیار قدرتمند در این کشور هستند. در نظر داشته باشید که از نظر آب و هوا و همینطور تغذیه قبرس از دسته کشور های رتبه دار محسوب می شود.

آسان و یا سخت بودن ویزای تحصیلی برای بورسیه تحصیلی قبرس بستگی به رشته و میزان رزومه شما دارد در واقع اگر فرد دارای پیشینه پژوهشی بسیار استاندارد باشد می تواند به سادگی ویزای تحصیلی دریافت کند.

بورسیه تحصیلی قبرس

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی قبرس

در قوانین مدارک بورسیه تحصیلی قبرس گزینه مبنی بر تاکید در خصوص اخذ مدرک زبان دیده نمی شود اما عملا بدون داشتن این مدرک بورسیه تحصیلی قبرس برای شما بی معنی است ، کلیه تدریس ها در دانشگاه های قبرس به زبان انگلیسی است. بنابراین بهتر است که هرچه زودتر مدرک زبان در این زمینه را کسب کنید.

شما می توانید بورس در تمامی رشته ها به جز رشته پزشکی اخذ کنید. افرادی که قصد دارند در مقطع دکترا به این کشور سفر کنند باید 10 هزار دلار برای هر ترم پرداخت کنند. البته گاه دیده می شود که بین 25 الی 50 درصد تخفیف برای دانشجویان در این دوره طبق ایده های پژوهشی که دارند در نظر گرفته می شود. اگر فرد در دوره های پزشکی و البته داروسازی دارای معدل بالا باشد و یا به نوعی از مدارس تیزهوشان ورود به دانشگاه قبرس کرده باشد گاه می تواند شامل طرح بورس شود.

در هر ترم تحصیلی دو متقاضی می توانند از کشورهای مختلف خارجی از بورس به صورت تمام رایگان بهرمند شوند. سایر افراد می توانند از بورس به صورت 50 درصد بهرمند شوند. به این ترتیب توانسته اند که نمره 8 را کسب کنند و به نوعی از 50 درصد تخفیف شهریه بهرمند می شوند. البته ظرفیت بورسیه تحصیلی قبرس به صورت دوره ای تغییر می کند و اینطور که مشخص است افراد می توانند با پیگیری دقیق میزان ظرفیت های هر دانشگاه مسیر بورسیه تحصیلی قبرس را برای خود آسانتر کنند.

دریافت بورسیه تحصیلی قبرس

یکی از روش های بورسیه تحصیلی قبرس شرکت در آزمون هایی است که تعدادی از دانشگاه های قبرس به صورت سالانه و گاه دوره ای برگزار می کنند. دانشگاه خاور یکی از دانشگاه های بسیار بزرگ و مشهور در قبرس است که هر ساله بورسیه تحصیلی را در قالب آزمون یوس و آلس برگزار می کند. در این آزمون افراد باید قبولی و نمره قابل قبول را اخذ کنند تا بتوانید وارد مراحل بعد برای مهاجرت شوندو آزمون سوی برای لاین دیپلم به بالا و آلس برای مقاطع فوق لیسانس و دکترا برگزار می شود که شامل افراد خارجی است.

شما باید در طول 3 سال تحصیل خود در دبیرستان معدل بالای 17 داشته باشید و البته دوره پیش دانشگاهی خود را نیز با معدل بالای 15 طی کرده باشید. در دوره پیش دانشگاهی اگر رشته شما پزشکی و سایر رشته های وابسته به پزشکی باشد می تواند معدل در وضعیت 14 نیز اعلام شود اما هنرستان ها و رشته های فنی و مهندسی و علوم انسانی باید معدل بیشتر از 15 داشته باشند.

موضوع حایز اهمیت این است که بسیاری از رشته ها به زبان انگلیسی تدریس می شود و شما باید مدرک تافل و یا آیتلس اخذ کرده باشید تا بتوانید بورسیه تحصیلی قبرس را بدست آورید. در قبرس موسسه هایی برای کسب مدرک زبان برای شما در نظر گرفته شده است اما هم هزینه های آن بالاتر است و هم سختگیری ها در این مسیر بیشتر از ایران است، در صورتی که زمان یک ساله دارید بهتر است که مدرک زبان را در کشور خودتان دریافت کنید.

مدارک لازم جهت بورسیه تحصیلی قبرس

در ابتدا فرد متقاضی باید فرم درخواست بورسیه تحصیلی قبرس را به طور دقیق تکمیل و امضا کند، این به صورت اینترنتی قابل دانلود است و البته هر دانشگاه فرم مخصوص به خود را دارد.

شما در پوشه مدرک خود باید دو قطعه عکس به زمینه سفید ارائه دهید و البته باید عکس جدید گرفته شده باشد. پاسپورت شما باید دارای 6 ماه اعتبار باشد و البته دو صفحه خالی برای مهر و امضا داشته باشد. کپی پاسپورت نیز باید ارائه داده شود. افرادی که در مقطع لیسانس می خواهند در این کشور تحصیل کنند باید مدرک دیپلم خود را ارائه دهند. البته مدرک اصلی نزد خودتان می ماند و تنها کپی کفایت می کند.

افرادی که قصد دارند در مقطع کارشناسی ارشد بورسیه تحصیلی قبرس را اخذ کنند باید در ابتدا در خواست خود را در مقطع تحصیلی نامبرده ارائه دهند و البته شرایط سنی این افراد مورد بررسی قرار می گیرد. در نهایت نیز باید مدرک شخصی و همینطور تحصیلی خود را به دانشگاه مربوطه ارسال کنند. دانشگاه مقصد گواهی مبنی بر پذیرش و یا رد شما را ارسال می کند و در صورت پذیرش فرم دیگری ارائه داده می شود که باید به درستی تکمیل شود.

اینطور که مشخص است نمی توان گفت که تمامی لاین های بورس رایگان است بنابراین بررسی حساب بانکی فرد متقاضی با توجه به دانشگاه و مقطعی که قبول شده است قطعا اعمال خواهد شد.اگر فرد متقاضی بتواند بورسیه تحصیلی قبرس را در نوع 100 درصد دریافت کند دیگر نیازی به ارائه گردش مالی خود ندارد.

دریافت بورسیه تحصیلی قبرس

انواع بورسیه تحصیلی قبرس

شرایط دیگری که دیده می شود در خصوص افرادی است که ابتدا نتوانستند بورس را به صورت 100 درصد اخذ کنند. این افراد باید یک ترم در دانشگاه را با هزینه خود تحصیل کنند در صورتی که در پایان ترم اول 3 نمره از 4 نمره را اخذ کرده باشند به سادگی می توانند از ترم های بعد به عنوان دستیار استاد به فعالیت مشغول شده و کمک هزینه های که در بورس قرار داده شده است را به دست آورند. گاه دیده شده است که وی می تواند تحصیل خود را در لاین رایگان بگذراند. مرجع ارائه دهنده بورسیه تحصیلی قبرس هیئت ارزیابی بورس است که به طور مقطعی اقدام به بورس می نماید.

بورسیه تحصیلی قبرس از طریق پژوهش

یکی دیگر از روش های بورس مخصوص افرادی است که به هر دلیل معدل بالا در دوره دبیرستان کسب نکرده اند.

اگر فردی ایده ای پژوهشی و بسیار قدرتمند و غیر تکراری داشته باشد، می تواند خود را در گروه بورسیه تحصیلی قبرس ببیند. به این ترتیب که در ابتدا ایده خود را از طریق فرم های مربوطه ارسال می کنید، سپس زمانی برای بررسی ایده های شما صرف می شود و در صورتی که ایده شما به اندازه کافی گسترده و قابل قبول بود باید یک گواهی ارائه دهید که این ایده به اسم قبرس به ثبت خواهد رسید، در این مسیر به مدت 12 ماه می توانید بورس را دریافت کرده و در پژوهشکده دانشگاه مربوطه به تحقیق در خصوص پژوهش مورد نظرتان بپردازید.

به این ترتیب در صورتی که پس از یک سال با پیشرفت واضحی همراه بودید بورسیه تحصیلی قبرس تمدید می شود و برای سال دوم نیز نیاز به پرداخت هزینه ندارید.در نظر داشته باشید چنین طرح هایی هزینه های زندگی و مسکن شما را نیز در بر می گیرد بنابراین مشخص است که طرح ارائه شده از سوی شما باید بسیار قدرتمند باشد. درصورتی که پس از 3 سال پیاپی بتوانید در این کشور به پژوهش بپردازید به شما اجازه داده می شود که خانواده خود را نیز به همراه ببرید .

بورسیه تحصیلی قبرس با طرح کار

نوع دیگری از بورس دیده می شود که شاید بتواند آن را کارافرینی در تحصیل نام نهاد. در واقع شما باید فرم مخصوص به کارآفرینی و تحصیل را تکمیل کنید، در این فرم مشخص می شود که شما ایده و طرح کاری ضمن تحصیل دارید و به سادگی می توانید بورسیه تحصیلی قبرس را کسب کنید. در این مسیر عموما دولت قبرس از شما استقبال می کند.

در نظر داشته باشید که کارآفرینی شما باید زمینه علمی پژوهشی داشته باشند و تنها در داخل دانشگاه صورت پذیرد، البته چنین طرح هایی تنها در بعضی از دانشگاه های قبرس در نظر گرفته می شود و شاید انتخاب دانشگاه برای شما با تنوع بسیار کمی همراه باشد. شما باید 50 درصد بودجه مورد نیاز برای کارآفرینی را داشته باشید و البته پس از گذشت یک سال می توانید از صندوق های حمایت مالی که دولت قبرس در اختیار افراد قرار می دهد استفاده کنید و هزینه های خود را بسیار کاهش دهید. شما باید طرح کارآفرینی خود را در لاین افزایش درآمد و اقتصاد کشور پیش ببرید و تنها وجود ایده غیر تکراری در این زمینه قابل قبول نخواهد بود.

بورسیه تحصیلی قبرس برای دانشگاه های مهمان

گاه فردی در یکی از دانشگاه های قبرس موفق به اخذ بورسیه تحصیلی می شود این فرد می تواند پس از تحصیل یک ترم در این دانشگاه در صورتی که معدل قابل قبولی کسب نمود به درخواست ادامه تحصیل در دانشگاه دیگری که ما اینجا آن را دانشگاه مهمان نام می بریم نماید. به این ترتیب طبق یک سری بررسی ها مشخص می شود که او می تواند از چنین طرحی بهره مند شود یا خیر.

 البته کمک هزینه هایی که در خصوص تحصیل خود دریافت می کنید متفاوت است و این موضوع بستگی به معدل شما و همینطور رشته تحصیلی و دانشگاه مربوطه دارد. دقت کنید که قوانین بورس به صورت دوره ای تغییر می کند.

انواع بورسیه تحصیلی قبرس

بورسیه تحصیلی قبرس از سوی دانشگاه ها

بسیاری از دانشگاه های قبرس در یک سری رشته ها به طور سالانه و به صورت مشروط اقدام به بورسیه تحصیلی می کنند. در این مسیر در واقع دانشگاه به دنبال یک سری افراد در زمینه های کاری متفاوت است. این طور که مشخص است افراد می توانند علاوه بر تحصیل در بخشی که دانشگاه در نظر گرفته است به کار نیز مشغول شوند و حقوق مختصری دریافت کنند.

بورسیه تحصیلی قبرس و قرارداد با دولت های دیگر

گاه مسیر بورسیه تحصیلی قبرس بر عکس است. در واقع یک سری از دانشگاه های قبرس طرف قرار داد با کشورهای مختلفی هستند به این معنی که فرد متقاضی می تواند با هزینه دولت مبدا خود در قبرس درس خوانده و یا بورس را اخذ کند به این ترتیب شرطی که در نظر گرفته شده است این است که فرد متقاضی باید پس از اتمام تحصیل به دانشگاه خود بازگردد و به مدت دوره ای مشخص اقدام به کار کند. در این میسر تعهد به خدمت وجود دارد و حقوق دریافتی برای فرد بسیار محدود است.

سایر نوشته های بورس تحصیلی:

انواع بورسیه تحصیلی ارمنستان

بورسیه تحصیلی ارمنستان

دانش‌پژوهان علاقه‌مند به ادامه تحصیل برای دست‌یابی به پیشرفت‌های علمی – پژوهشی بیش‌‌تر، در شرایط خوب و استفاده از فرصت‌های برتر دانشگاهی تمایل به استفاده

مطالعه »
شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه

شرایط جدید بورسیه تحصیلی ترکیه از دسته سوالاتی است که بارها از وکیل مهاجرت پرسیده می شود. زمانی که می خواهید به کشوری سفر کنید

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند