بورسیه تحصیلی بلغارستان

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های بورس تحصیلی

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

دانشگاه های کشور بلغارستان

امروزه تحصیل در خارج از کشور آرزوی بسیاری از جوانان کشور ما شده است و بسیاری از افراد به دنبال فرصتی برای اخذ بورسیه دانشجویی هستند و می خواهند گزینه تحصیل در خارج از مرزهای کشور را انتخاب کنند. یکی از این بورسیه ها، بورسیه تحصیلی بلغارستان است.

این کشور یکی از کشورهایی است که از لحاظ جذب دانشجو از کشورهای مختلف جهان شهرت زیادی دارد. برای این که بتوانید بورسیه تحصیلی بلغارستان را بگیرید و بتوانید در این کشور تحصیل کنید باید با مواردی آشنا شوید. ما نیز در اینجا سعی می کنیم آنچه که برای بورسیه تحصیلی بلغارستان ارجحیت دارد را برای شما بیان کنیم تا برای تحصیل در این کشور دچار مشکل نشوید و بهترین بورسیه تحصیلی بلغارستان را دریافت نمایید.

کشور بلغارستان

بلغارستان کشوری است که در جنوب شرقی اروپا واقع شده است. این کشور در شبه جزیره بالکان قرار دارد و پایتخت آن شهر صوفیه است. می توان گفت این کشور تنها کشوری است که سالیانه 1 درصد از جمعیت آن کاسته می شود. زبان رسمی کشور بلغارستان بلغاری است و در سال 2005 کشور بلغارستان عضو اتحادیه اروپا شد.

این کشور یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپایی محسوب می شود. کشور بلغارستان دارای تاریخی غنی است و دارای مناطق تاریخی فراوانی می باشد. بلغارستان جزء کشورهایی است که تحصیل در این کشور دارای کیفیت خوب و بالایی است و تنوع تحصیلی در این کشور بسیار زیاد است. در شمال کشور بلغارستان تابستان ها گرم و در زمستان ها هوا سرد است. بیشتر نواحی این کشور دارای نواحی سرد و کوهستانی است.

دانشگاه های کشور بلغارستان

تمام دانشگاه های کشور بلغارستان در برخی از رشته ها مانند پزشکی، شیمی، ریاضیات و زیست شناخته شده هستند و این رشته ها را تدریس می کنند. مدرک دانشگاهی کشور بلغارستان در سرتاسر دنیا مورد تائید است و دارای برتری خاصی است. در این کشور شرایط اخذ دانشجو راحت و آسان تر از بقیه کشورهای اتحادیه اروپا است. در این کشور کیفیت تحصیل بسیار بالا است البته هزینه تحصیل نیز کمی بالا می باشد. در حدود 50 دانشگاه در کشور بلغارستان از لحاظ بین المللی شناخته شده هستند و بهترین تدریس و امکانات تحصیلی را به دانشجویان این کشور و دانشجویان بورسیه تحصیلی بلغارستان ارائه می دهند.

دانشگاه های کشور بلغارستان

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی بلغارستان

  • ارائه مدرک دیپلم به همراه ترجمه این مدرک

  • ارائه ریز نمرات به همراه ترجمه

  • نامه ای مبنی بر سلامت پزشکی فرد متقاضی

  • ارائه چند قطعه عکس رنگی از فرد با زمینه ای روشن

  • ارائه یک حساب بانکی معتبر برای اثبات پشتوانه مالی

  • ارائه پاسپورت معتبر که دارای اعتباری 6 ماه باشد

  • ارائه کارت ملی به همراه ترجمه و کپی

  • ارائه شناسنامه به همراه ترجمه و کپی

تائید تمامی مدارم توسط سفارت

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی بلغارستان

در بلغارستان دانشگاه های معتبر بسیار زیادی وجود دارد که مدارک لیسانس، فوق لیسانس و دکترا را به دانشجویان می دهند. در این کشور از آبان ماه دانشگاه ها تدریس خود را شروع می کنند که 2 ترم پاییز و بهار آن چیزی در حدود 30 هفته طول می کشد. معمولا کلاس های درسی در دانشگاه های این کشور یک بار در طی هفته برگزاری می شوند و تقریبا 75 دقیقه هستند.

علاوه بر این که در دانشگاه های بلغارستان زبان بلغاری تدریس می شود، می توان دید که زبان انگلیسی، فرانسوی یا آلمانی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. دانشجویان خارجی بهتر است زبان بلغاری را بدانند و  بر زبان انگلیسی تسلط داشته باشند. دانشگاه های بلغاری مسئله زبان را به راحتی حل کرده است و برای دانشجویانی که زبان بلغاری را نمی دانند، کلاس آموزش زبان بلغاری برگزار می کند و برای دانشجویانی که متقاضی تحصیل به زبان انگلیسی هستند، کلاس آموزش زبان انگلیسی ارائه می دهد.

در این کشور هزینه تحصیل بسیار بالا است و همان طور که گفته شد کیفیت تحصیل نیز در مقابل بسیار بالا می باشد. بیشتر دانشگاه های این کشور برای تحصیل دانشجویان خارجی بورسیه های زیادی ارائه نمی دهند. در بانک ها برای اینکه دانشجو بتواند وام دریافت کند، شرایط خاص و ویژه ای در نظر گرفته شده است. تحصیل در بلغارستان نیازمند تلاش بسیار زیاد و کمی پشتکار است.

انواع بورسیه تحصیلی بلغارستان

برای اینکه شما نیز بتوانید گزینه تحصیل در بلغارستان را انتخاب کنید باید وام دانشجویی دریافت کنید. دریافت وام برای تحصیل در بلغارستان نیز بسیار سخت و دشوار است. در صورتی که شما بخواهید برای تحصیل در بلغارستان وام دریافت کنید باید مدارکی ارائه دهید. این مدارک شامل: مجوز اقامت، داشتن سنی زیر 35 سال، مدرکی که نشان دهد شما در بلغارستان زندگی می کنید، مدرک دانشگاه که نشان دهد می خواهید تمام وقت تحصیل کنید و در آخر نامه ای از کشور مبدا می باشد.

بورسیه تحصیلی بلغارستان در مقطع لیسانس

اگر شما می خواهید در مقطع لیسانس در این کشور درس بخوانید، باید بدانید که تحصیل در بلغارستان در مقطع لیسانس تقریبا 4 سال طول می کشد. دانشجویان می توانند در هر رشته ای که می خواهند در این دانشگاه ها تحصیل کنند. وقتی دانشجویان این مقطع را به اتمام رساندند می تواند وارد بازار کار شوند و بر اساس رشته تحصیل خود کار کنند.

بورسیه تحصیلی بلغارستان در مقطع فوق لیسانس

بهتر است بدانید که تحصیل در بلغارستان در مقطع فوق لیسانس این کشور چیزی در حدود 5 سال طول می کشد و در مقطع فوق لیسانس کیفیت تحصیل بسیار بالا است. در تمامی رشته ها می توان ادامه تحصیل داد. دانشجویان متقاضی این مقطع می توانند به صورت تمام وقت و یا پاره وقت و یا از راه دور به تحصیل خود ادامه دهند.

بورسیه تحصیلی بلغارستان در مقطع دکترای

متقاضیان به تحصیل در مقطع دکترا باید بدانند که این مقطع حدودا 3 سال در این کشور طول می کشد. در این مقطع تحصیلی دانشجویان اگر بخواهند به صورت تمام وقت درس بخوانند، تحصیل آنها در مدت 3 سال تمام می شود و اگر بخواهند پاره وقت درس بخوانند، دانشگاه آنها در طی 4 سال به اتمام خواهد رسید.

بورسیه های دولتی تحصیل در بلغارستان

همان طور که گفته شد بورسیه تحصیلی بلغارستان هزینه زیادی دارد. در این راستا دولت بلغارستان تمام تلاش خود را می کند تا بورسیه تحصیلی بلغارستان را به افراد مختلف اعطا کند. این بورسیه ها بیشتر به کشورهای متعلق به اتحادیه اروپا داده می شود. در اینجا به مواردی از بورسیه تحصیلی بلغارستان اشاره می کنیم.

در کشور بلغارستان بورسیه خاصی برای دانشجویان خارجی ارائه نمی شود. فقط می توان برای آگاهی از هر بورسیه دانشگاه به وب سایت آن دانشگاه مراجعه کرد و از شرایط بورسیه و نحوه اخذ بورسیه تحصیلی بلغارستان آگاه شد. این دانشگاه ها بورسیه های خود را در زمان خاص به دانشجویان ارائه می دهند. این بورسیه های ارائه شده توسط دولت فقط برای تکمیل تحصیلات است. از جمله دانشگاه هایی که می توان نام برد دانشگاه وارنا و صوفیه است که این دانشگاه بورسیه تحصیلی بلغارستان را در زمینه اقتصاد، مدیریت، زبان، مهندسی و …ارائه می دهند.

بورسیه های دولتی تحصیل در بلغارستان

در این کشور دانشگاه های آمریکایی نیز وجود دارد که بورسیه تحصیلی بلغارستان را ارائه می دهند. دانشگاه های دیگر بلغارستان که برای تحصیل در بلغارستان بورسیه می دهند که شامل دانشگاه نوین بلغارستان، دانشگاه فنی صوفیه، دانشگاه پلووید، دانشگاه جنوب شرقی، دانشگاه روس، دانشگاه اقتصاد و دانشگاه ملی و جهانی اقتصاد هستند.

در صورتی که شما نیز تمایل دارید از بورسیه های تحصیل در بلغارستان استفاده کنید، می توانید به وب سایت وزارت علوم این کشور مراجعه کنید و از تمام دانشگاه های دولتی و خصوصی که بورسیه برای دانشجویان ارائه می دهند، آگاه شوید. این دانشگاه ها همان طور که گفته شد در زمان خاص بورسیه تحصیلی بلغارستان را ارائه می دهند و می توانید آن را دریافت کنید.

بورسیه تحصیلی بلغارستان سازمان های مردم نهاد

در کشور بلغارستان سازمان هایی وجود دارد که بورسیه هایی برای گروه و مردم آسیب پذیر در کشورهای توسعه نیافته و محروم ارائه می دهند. این بورسیه ها برای تحصیل دانشجویان کشورهای محروم و کم درآمد ارائه می شود. بورسیه تحصیلی  بلغارستان به عنوان کمک هزینه به دانشجویان داده می شود و افرادی که این بورسیه ها را دریافت می کنند تمامی هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی و امکانات دیگر را دریافت می کنند.

فواید و معایب بورسیه تحصیلی بلغارستان

همان طور که گفته شد دانشگاه های کشور بلغارستان دارای بهترین سیستم آموزشی هستند و کیفیت آموزش در دانشگاه های این کشور بالا است. پس با در نظر گرفتن این موضوع تحصیل در این کشور با وجود سیستم آموزشی غنی حائز اهمیت می باشد. فواید دیگر تحصیل در این کشور این است که با تحصیل در بلغارستان می توانید صاحب 2 مدرک شوید. در این کشور پس از اتمام دانشگاه، 2 مدرک به دانشجو ارائه می شود، یکی به زبان بلغاری و دیگری به زبان دیگر داده می شود.

در این کشور برای افراد متقاضی تحصیل خوابگاه های دانشجویی با بهترین امکانات داده می شود که هزینه آنها بسیار پایین است. در صورتی که بخواهید در خوابگاه های دانشجویی بمانید باید هزینه معدل 35 تا 70 یورو هر ماه پرداخت کنید و در صورت اقامت در آپارتمان باید اجاره ای برابر با 150 تا 300 یورو بدهید. بطور کل می توان گفت تمامی هزینه های زندگی و اقامت در بلغارستان کم است و می توان با صرف هزینه های کم از بهترین شرایط تحصیلی برخوردار شد. البته تحصیل در کشورهای خارجی به ما امکان یادگیری زبان دیگر را می دهد و فرصت تجربه یک زندگی متفاوت در خارج  از حیطه زندگی خود خواهیم داشت.

می توان گفت تنها معایت تحصیل دربلغارستان هزینه تحصیل است که برای دانشجوهای خارجی کمی بالا است. در صورتی که شما بورسیه نداشته باشید پرداخت هزینه کمی دشوار می شود و باید هزینه زیادی را برای زندگی و تحصیل پرداخت کنید. بورسیه تحصیلی بلغارستان تمامی هزینه ها را پرداخت می کند.

شما نیز اگر می خواهید گزینه بورسیه تحصیلی بلغارستان را انتخاب کنید، باید دقت کنید تا در زمان های خاص که بورسیه دانشجویی ارائه می شود بتوانید از فرصت ایجاد شده نهایت استفاده را ببرید و بورسیه تحصیلی بلغارستان را دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مشاروین حقوقی موسسه ما مراجعه کنید و از اطلاعات کامل مشاورین درباره بورسیه تحصیلی بلغارستان آگاه شوید.

هزینه زندگی در بلغارستان

یکی از دلایل اصلی که هر دانشجویی گزینه بورسیه تحصیلی بلغارستان را انتخاب می کند، هزینه های پایین زندگی در این کشور است. در این کشور هزینه اقامت، وسایل حمل و نقل عمومی، خوراک و پوشاک بسیار کم است و می توان با هزینه کمی زندگی خود را ادامه داد. در این کشور باید بدانید که هزینه غذاها خیلی کمتر از کشور انگلستان می باشد و هزینه اقامت و زندگی چیزی تقریبا یک سوم کشورهای دیگر مانند انگلستان است. این دلیل می تواند دلیل خوبی برای تحصیل در بلغارستان باشد.

هزینه زندگی در بلغارستان

زمانی که تصمیم به اخذ بورسیه تحصیلی بلغارستان می گیرید، هزینه تحصیل نیز به ملیت شما و دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید بستگی دارد. اگر از کشورهای مختلف دنیا و مخصوصا اتحادیه اروپا برای تحصیل عازم این کشور  شوید، بورسیه تحصیلی بلغارستان به شما ارائه می شود. بورسیه تحصیلی بلغارستان مختص کشورهای اتحادیه اروپا است. دانشجویان بین المللی به این دلیل که کیفیت آموزش این کشور بالا است و سیستم های آموزشی خوب با مدرک بین المللی دارد و همچنین به خاطر شهریه خوب و هزینه پایین زندگی این کشور را برای مهاجرت و تحصیل انتخاب می کنند.

مشاوران و وکلای خصوصی موسسه برای دریافت بورسیه تحصیلی بلغارستان

شما نیز اگر گزینه بورسیه تحصیلی بلغارستان را انتخاب کرده اید و تمایل دارید در این کشور به تحصیل خود ادامه دهید، نیاز به کمی مشاوره و کسب اطلاعات دارید. در موسسه ما مشاوران و وکلای خصوصی وجود دارند که چندین سال سابقه در روند دریافت بورسیه تحصیلی بلغارستان را دارند و می توانند بیشترین کمک را به شما در این زمینه ارائه دهند. پس متقاضیان به تحصیل در بلغارستان می توانند به موسسه ما مراجعه کنند و از زمان دریافت فرم و پذیرش دانشجو در دانشگاه های بلغارستان آگاه شوند. این مشاوران حقوقی همه روزه و در تمامی ساعات آماده ارائه خدمات به افراد متقاضی بورسیه تحصیلی بلغارستان هستند.

سایر نوشته های بورس تحصیلی:

بورسیه تحصیلی روسیه رشته های پزشکی

بورسیه تحصیلی روسیه

قبل توضیح در مورد بورسیه تحصیلی روسیه ، باید به معرفی برخی نکات مهم در مورد بورس بپردازیم. کمک هزینه ای که مراکز عملی، دانشگاه

مطالعه »
بورسیه تحصیلی دانشگاه نیوکاسل استرالیا

بورسیه تحصیلی استرالیا

آیا تمایل دارید در خصوص بورسیه تحصیلی استرالیا اطلاعاتی کسب کنید؟ شرایط بورسیه تحصیلی استرالیا چیست؟ قطعا افرادی که قصد دارند برای تحصیل به استرالیا

مطالعه »
تحصیل در یونان

بورسیه تحصیلی یونان

دریافت بورسیه تحصیلی در خارج از کشور این روز ها در بین دانشجویان بسیار پر رونق شده است. دانشجویان زیادی علاقه به تحصیل در کشورهای

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند