دیدنی های فرانسه

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های جاذبه های گردشگری :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

دیدنی های فرانسه

همه ی ما دیدنی های فرانسه به زیبایی و باشکوه فوق العاده ای می شناسیم. دیدنی های فرانسه با زیبایی های منحصر به فردی که دارد گردشگران بسیار زیادی از سراسر دنیا را به خود جذب می کند و ما در این مقاله قصد داریم توضیحی در مورد دیدنی های فرانسه به شما می دهیم.

توضیحاتی درباره دیدنی های فرانسه

کشور فرانسه یکی از قدرتمند ترین کشور ها در عرصه ی جذب گردشگر می باشد و از عواملی که دیدنی های فرانسه باعث جذب گردشگر از سرتاسر دنیا می شود می توان به آب و هوای مدیترانه ای آن و جاذبه‌ های بسیار زیاد فرهنگی و تاریخی این کشور نام برد.  در کشور فرانسه امکان بارش باران در تمام فصل های آن به ویژه بهار و پاییز امری حتمی و طبیعی می باشد.

در نزدیکی منطقه آلپ گردشگران دو فصل زمستان و تابستان را تجربه می کند. شهر پاریس پایتخت کشور فرانسه نیز مانند سایر نقاط این کشور دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای می باشد و شهر پاریس هم جزء دیدنی های شهر پاریس می باشد.

شهر پاریس در دیدنی های فرانسه از معروف ترین مقصد های گردشگری و توریست های جهان می باشد و سالانه در حدود ۴۵ میلیون نفر از این شهر دیدن می‌ کنند و تعداد بسیار زیادی از اثر های دیدنی و جذاب همانند پارک ها و موسسه های معروف در جهان در شهر پاریس قرار دارند همچنین پاریس در بین پایتخت های اروپا با داشتن ۴۷۸ هزار درخت سرسبز ترین پایتخت در قاره ی اروپا می باشد.

پاریس دارای لقب های بسیار زیادی است که از مهم ترین آن می توان به شهر نور اشاره کرد که این اسم به مرکزیت شهر پاریس در زمینه علم و دانش و همچنین به پر نور بودن آن در شب ها اشاره دارد. شهر پاریس به شهر ادبیات، فلسفه، سینما، تئاتر، مد و همچنین شهر خوراکی های رنگارنگ در دیدنی های فرانسه مشهور می باشد. پاریس را می توان شهر غذا ها و رستوران ها نام برد به طوری که می ‌توان گفت ساندویچ های شهر پاریس نیز با بقیه جاها فرق می کند و در کوچه های باریکی که در منطقه ای رو به روی کلیسا ی نوتردام که به بلورس شیل منتهی شود رستوران های زیادی را خواهیم دید که صاحبان این رستوران‌ها و مغازه دارها در هر فصلی که باشد گردشگران را دعوت می کنند تا از خوراکی های آن لذت ببرند

دیدنی های فرانسه.

پس این منطقه نیز یکی از پرطرفدار ترین مکان های گردشگری شهر پاریس می باشد. با رفتن خارج از شهر با قطار های آر آی آر می ‌توانید از مقبره صادق هدایت، غلام حسین ساعدی، پردست، شوپن و بالزاک در قبرستان پرلاشز وهم چنین از مجموعه ی کاخ های زیبا و تاریخی ورسای که در این شهر واقع شده است، بازدید به عمل آورید.

 در ۳۰ کیلومتری شهر پاریس شهر بازی بزرگی وجود دارد که با شخصیت های مشهور  ودوست داشتنی کارتون های والت دیسنی معروف است این مکان به راحتی با قطار قابل دسترسی است می توان از این مکان به عنوان بهشتی برای تفریح کودکان و حتی محلی سرگرم کننده برای بزرگ ‌تر ها نیز نام برد.

فصول زیبا در شهر پاریس این شهر را چنان به یاد ماندنی و فوق العاده می کنند که گردشگر ها و مسافر ها می ‌توانند تمام مدت را در خیابان‌ های این شهر سپری کنند و بدون خستگی از تمامی مناطق لذت ببرند. به یکی از نکاتی که باید توجه کرد و در شهر پاریس هیچ گاه فراموش نمی شود، سال نوی میلادی است که هر ساله به زیبایی هر چه تمام تر اجرا می شود. شهر پاریس سوغاتی هایی نیز دارد مانند مجسمه های کوچک شده ی برج ایفل و همچنین سوغاتی هایی از موزه لوور یادگاری‌ های خوب از شهر پاریس می باشند‌.

دیدنی های فرانسه و شهر پاریس

دیدنی های فرانسه و پایتخت این کشور یعنی پاریس یکی از زیبا ترین و توریستی ترین کشور ها و شهر های جهان است و ما به چند مورد از  دیدنی های فرانسه و شهر پاریس اشاره می کنیم.

برج ایفل پاریس

برجی فلزی در شهر پاریس که در میدان شان دو مارس و کنار رود سن واقع شده است. این برج به عنوان نماد در بین دیدنی های فرانسه می باشد و بیشترین بازدید کننده در جهان را به خود اختصاص داده است و برج ایفل شهر پاریس نماد بلندی و استقامت شهر پاریس است و برای بالا رفتن از آن و دیدن شهر صف های طولانی وجود دارد اما تحمل این صف ها منجر به قدم زدن در برج ایفل و لذت بردن از آن می شود.

دیدنی های فرانسه

موزه لوور

این موزه زیبا و دیدنی در شهر پاریس واقع شده است و در این موزه حدود ۳۵ هزار اثر هنری وجود دارد که در ۸ بخش از آن ها نگهداری و محافظت به عمل می آید. یکی از بزرگ ترین و زیبا ترین موزه ها در جهان می باشد و در حال حاضر به عنوان یک موزه عمومی در حال فعالیت می باشد و بیشتر تمرکز این موزه بر روی تاریخ هنر و فرهنگ می باشد.

 به این نکته باید توجه کرد که بازدید از این موزه ی زیبا وقت زیادی می‌ خواهد چرا که آثاری زیبا مانند مونالیزا، نقاشی تاج گذاری ناپلئون، بانوی صخره ها، لوح حمورابی، مجسمه ی ونوس میلو و همچنین تکه هایی از تخت جمشید نیز در آن مشخص می شود.

کلیسای نوتردام

این کلیسا در بین دیدنی های فرانسه بسیار معروف و مشهور است به طوری که اکثر مردم جهان آن را می شناسند. این کلیسای زیبا و معروف در کنار رود سن واقع شده است و بسیار شلوغ و دیدنی است این کلیسا روح عجیبی دارد و هر ساله در حدود ۱۳ میلیون نفر بازدید کننده دارد.

خیابان شانزلیزه

خیابانی بسیار زیبا در شهر پاریس که دارای کافه ها و فروشگاه های لوکس است. معنی لغت شانزلیزه همان دشت الیزه می باشد که در نزدیکی این خیابان کاخ الیزه نیز قرار گرفته است و یکی از دلایل نام گذاری آن می تواند همین باشد و همچنین از نظر فرانسوی ها خیابان شانزلیزه زیبا ترین خیابان جهان می باشد و خیابانی طولانی است که دارای مغازه های گران قیمت و شیک می باشد.

در این خیابان می توان از نمایشگاه ماشین ها و رستوران و سینما هم بازدید کرد این خیابان از دو طرف به میدان شارل دو گل و میدان کنکورد محدود شده است. این خیابان در روز های آخر سال بسیار جذاب و دیدنی می شود، هم چنین چراغانی این خیابان نیز منحصر به فرد است.

قلعه باستیل

زندانی در شهر پاریس می شد که در سال ۱۷۸۹ میلادی این قلعه به دست انقلابیون فرانسه فتح گردید. خود واژه ی باستیل در فرانسه نیز به معنای قلعه می باشد و از محبوب ترین دیدنی های فرانسه می باشد.

کوچه های سن میشل

کوچه های سن میشل در شهر پاریس یکی از بهترین منطقه ها برای گذراندن شب است اگر بلوار سن میشل را ادامه دهید به بلوار سن ژرمن که در مرکز شهر است می رسید که مرکز روشنفکران و نویسندگان شهر پاریس می باشد که به رود سن و دانشگاه سوربن بسیار نزدیک می باشد.

عمارت سکره کور

بلند ترین ناحیه پاریس در شمال این شهر قرار دارد که نام آن تپه مونمارتر می باشد و در این منطقه کلیسای سکره کور که قلب مقدس آن است در بالا ی آن قابل دیدن می باشد. سکره کور دومین عمارت مذهبی شهر پاریس می باشد که اولین آن کلیسای نوتردام می باشد. در پایین این تپه نقاش ها، دست فروشان و نوازنده ها را مشاهده می کنید که این ناحیه را مکانی پر هیجان کرده اند.

شهر لیون

این شهر پایتخت آلپ و آشپزی کشور فرانسه می باشد. و شهر لیون شهری است زنده با موزه های هنر و نقاشی های شگفت انگیز که در این شهر واقع شده اند و به زیبایی آن می افزایند. شهر لیون یکی از دیدنی های فرانسه می باشد و این شهر شب های بسیار زیبایی دارد. این شهر علاوه بر زیبایی دارای دانشگاه هایی می باشد که دانشجویانی را از سراسر جهان به خود جذب می کند.

لیون یکی از میراث جهانی یونسکو نام برده می‌ شود چون علاوه بر زیبایی هایی که گفته شد دارای پارک های سبز و رودخانه های بسیار زیبا و… می باشد. این شهر بین دو رود و دو تپه محصور شده است و همچنین شهر لیون به شهر ابریشم و ابریشم بافی معروف می باشد.  مرکز ابریشم بافی شهر لیون تپه ی کروا روس می باشد و به خاطر کوچه های باریکی که دارد به ترابوله معروف است و همچنین قدم زدن در ترابوله بسیار چشم نواز است چرا که از وسط ساختمان ها رد می شود.

میدان بلکور در شهر لیون با نشان چرخ و فلک و همچنین مجسمه‌ای از لویی چهاردهم که در وسط میدان واقع شده است و شهر لیون شهر تنوع و تفاوت می باشد و بناهای باستانی فوق العاده ای دارد. پارک سر طلایی که در مرکز این شهر قرار دارد و همچنین آمفی تئاتر پله دِ کنگره از زیبایی های دیگر این شهر می باشد. یکی از بزرگ ترین مراکز خرید در اروپا به نام لاپاردیو هم در این شهر می باشد.

دیدنی های فرانسه

شهر نیس

شهر نیس شهری بسیار زیبای ساحلی و مدیترانه ای و شهری است برای آفتاب دوستان که این شهر برای سپری کردن ماه عسل شهر بسیار فوق العاده است جزء معروف ترین شهرهای جنوب از دیدنی های فرانسه، شهر نیس می باشد.

خیابانی فوق العاده به نام پرو فناد در این شهر وجود دارد که برای پیاده‌ روی و دوچرخه‌ سواری رسم گردیده است و همچنین کارناوال های شهر نیس در ماه فوریه نیز در این خیابان برگزار می شود. ساحل های سنگی و ماسه ای در شهر نیس فوق العاده هستند.

خیابان پرو فناد دارای رستوران های لوکس و مجلل می باشد و همچنین پلاژ هایی که دارند ساحل را جذاب تر می کند. شهر نیس نیز دارای کلیسا های قدیمی است و کلیسای نوتردام شهر نیس نسخه کوچکی از نوتردام شهر پاریس می باشد و همچنین این شهر برای کودکان نیز بسیار شاد و مفرح می باشد.

شهر نیس به دلیل وجود پارک آبی، باغ وحش، شهربازی و … بهشتی برای کودکان است و در شهر نیس به خاطر آب و هوا ی فوق العاده مدیترانه ای هر چهار فصل گرمی دارد. شهر نیس هم مانند شهرهای دیگر دیدنی های فرانسه در جنوب شهر ارزانی نیست همچنین این شهر از محبوب ترین گردشگاه های شخصیت های مشهور دنیا می باشد.

رشته کوه های آلپ

رشته کوه های آلپ که همیشه پوشیده از برف هستند گردشگرانی را که به ورزش های زمستانی یخ نوردی، کوهنوردی و اسکی روی برف علاقه دارند را به سمت خود جذب می ‌کند و همچنین این مناطق که برای ورزش های زمستانی مناسب هستند هم زیبا هستند و هم بسیار گران قیمت می باشند.

سایر نوشته های جاذبه های گردشگری :

دیدنی های اتریش

دیدنی های اتریش

یکی از کشورهایی که هر ساله مسافرین و گردشگران زیادی از آن بازدید می کنند، کشور اتریش است. جاذبه های گردشگری و دیدنی های اتریش

مطالعه »
دیدنی های آلمان

دیدنی های آلمان

آیا مشهورترین دیدنی های آلمان را می شناسید؟ آیا می دانید آلمان دارای دنیایی از جاذبه های گردشگری است که می تواند بسیار روح نواز

مطالعه »
دیدنی های فرانسه

دیدنی های فرانسه

همه ی ما دیدنی های فرانسه به زیبایی و باشکوه فوق العاده ای می شناسیم. دیدنی های فرانسه با زیبایی های منحصر به فردی که

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند