دیدنی های ایسلند

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های جاذبه های گردشگری :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

دیدنی های ایسلند

 دیدنی های ایسلند در کنار دیگر جاذبه های این کشور را می توان اهداف سفر توریست و گردشگران به این کشور دانست. از دیدنی های مهم این کشور می توان به وجود آبشارهای زیبا و همچنین آتشفشان های فعال آن اشاره کرد .

دیدنی های ایسلند

ایسلند را می توان یکی از زیباترین کشورها در دامنه قطب شمال به شمار آورد. این کشور که از دیدنی ها و جاذبه های بی‌نظیری برخوردار است. ایسلند همه ساله مورد استقبال جمع کثیری از توریست ها و گردشگران از نقاط مختلف داخلی و خارجی قرار می گیرد. دیدنی های ایسلند یا بهتر بگوییم جاذبه های این کشور در نوع خود در دنیا بی نظیر و حتی کم نظیر می باشند. از مهم ترین نکات در رابطه با این کشور می توان به قرارگیری آن در بالای آتشفشان های فعال اشاره کرد.

 طبیعت بکر، زمین های یخ بسته و چشمه های آب گرم این منطقه در کنار دیگر جاذبه های طبیعی و تاریخی این کشور همگی از دلایلی هستند که می توانند باعث جذب گردشگران از نقاط مختلف دنیا به این کشور شوند. در ادامه همچنان با ما باشید تا با برخی از دیدنی های ایسلند که در زمره بهترین دیدنی های این کشور قرارمی گیرند آشنا شوید.

همان طور که در بخش قبلی نیز اشاره کردیم کشور ایسلند در دنیا به دلیل وجود جاذبه های مختلف طبیعی از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است که می تواند برای هر فرد و گردشگری از اهمیت بالایی برای سفرهای توریستی برخوردار باشد. دیدنی های ایسلند به قدری خیره کننده هستند که چشمان هر بیننده ای را به خود جلب می کنند. هر کشور و منطقه ای مسلماً از دیدنی های شناخته شده و یا بهتر بگوییم کشف شده برخوردار است که مورد استقبال افراد قرار می گیرند.

کشور ایسلند نیز از این امر جدا نیست. در واقع تعداد دیدنی های ایسلند با توجه به این که طی تحقیقات مختلف شناسایی و به ثبت رسیده اند متفاوت می باشد. ما در این مقاله به معرفی 16 مورد از دیدنی و جاذبه های ایسلند خواهیم پرداخت. هر کدام از این دیدنی ها در نوع خود بسیار زیبا و شگفت انگیز می باشند و برای هر توریستی از جذابیت های بسیاری برخوردار می باشند. در ادامه به معرفی کلی این دیدنی ها با ذکر نام آن ها خواهیم پرداخت.

دیدنی های ایسلند

مهم ترین دیدنی های ایسلند

جاذبه های ایسلند هر کدام در جایگاه خود جزء زیباترین و مهم ترین دیدنی های این کشور جای می گیرند. در این بخش از مقاله به توضیحاتی در رابطه با مهم ترین دیدنی های ایسلند که می توانند برای هر گردشگر و توریستی از جذابیت های بسیاری برخوردار باشند خواهیم پرداخت. از مهم ترین دیدنی های ایسلند می توان به آتشفشان های این کشور اشاره کرد. در کنار این آتشفشان ها می توان نامی از آبشارهای خروشان و زیبای ایسلند به میان آورد.

 هر کدام از این دو مورد خود به چند جاذبه طبیعی و گردشگری تقسیم می شوند که می توانند اوقات مفرحی را برای گردشگران در این کشور فراهم کنند. از مهم ترین آتشفشان های کشور ایسلند می توان به آتشفشان گودناستین اشاره کرد. این آتشفشان در چند سال گذشته فوران کرده است که آخرین بار سال 2010 گزارش شده است. در کنار این آتشفشان ها می توان از آبشارهای زیبای این کشور نام برد. سواش تیفوس یکی از آبشارهای زیبای ایسلندی است که با نام آبشار سیاه نیز شناخته می شود.

زیباترین دیدنی های ایسلند

زیباترین دیدنی های ایسلند را می توان در سفر به این کشور مشاهده کرد؛ اما اگر بخواهیم نامی از زیباترین دیدنی های این کشور به میان آوریم مسلماً کوه کیسکیفت یکی از آن ها شناخته می شود. این کوه که دارای نما و منظره زیبایی در اطراف خود است به خاطر وجود آبشار و همچنین شفق قطبی از چشم انداز خیالی و بی‌نظیری نیز برخوردار است که با حضور در اطراف آن به خوبی شاهد زیبایی های آن خواهید بود.

در کنار این کوهستان با آبشار چشم نوازش می توان از دریاچه آبی رنگ گرینداویک به عنوان یکی از زیباترین دیدنی های ایسلند نام برد. این دریاچه با منظره زیبایی که دارد به عنوان یکی از مهم ترین و در عین حال زیباترین دیدنی های ایسلند شناخته می شود. از مهم ترین ویژگی های این دریاچه می توان به آبگرم آن برای درمان بیماری های مختلف پوستی اشاره کرد.

دیدنی های ایسلند و جاذبه های مختلف آن

در بخش های قبلی به معرفی چند مورد از دیدنی های ایسلند که از زیبایی و اهمیت ویژه ای در میان دیگر جاذبه های این کشور برخوردار بودند پرداختیم در این بخش و در ادامه سعی داریم چند مورد از دیگر جاذبه های ایسلند را بیشتر معرفی کنیم تا در سفر به این کشور با برنامه ریزی معین بتوانید از زیبایی های منحصر به فرد آن لذت کافی ببرید.

آتشفشان های فعال ایسلند در کنار آبشارهای بی نظیر این کشور در لیست جاذبه های آن قرار می گیرند اما از مهم ترین ویژگی های دیدنی های ایسلند می توان به خاص و تکرار نشدنی بودن آن ها اشاره کرد. همانند جزیره ناشناخته ای که در سال 1963 در قسمت ساحل جنوبی دریای این کشور ظاهر شده است و چشمان همه را به خود جلب کرده است. در کنار این جزیره که به عنوان یکی از جاذبه های دیدنی ایسلند شناخته می شود می توان از دیگر جاذبه ها نیز نام برد. در ادامه به صورت فهرست وار به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

در این بخش به معرفی کلی دیدنی های ایسلند البته به صورت فهرست وار خواهیم پرداخت. اگر عازم کشور ایسلند هستید توصیه می کنیم جاذبه های ایسلند را به خوبی مورد مطالعه قرار دهید و از بین آن ها زیباترین و جذاب ترین را برای دیدن انتخاب کنید.

 ریکاویک و مشاهده نهنگ های زیبا، چشمه های آب گرم فوق العاده دیدنی، آرورابوریلیس، لاندمنالاوگار، آتشفشان میلیفل، پارک یخچال میردالسجوکول، غار یخ اسکافتافل، پارک ملی واتانجاکول، اسکجا کالدرا، آبشار دتیفوس، کوه کرکجوفل، کلیسای هال گریمسکرکجا، آبشار گلفوس، کوه اسجا، شهر آکوریری، برکه مای وان، مشاهدات مروارید یا پرلان و چندین مورد دیگر را می توان در زمره جاذبه های گردشگری ایسلند جای داد. هر کدام از این جاذبه ها برای گشت و گذار بسیار مناسب و ایده آل می باشند. در ادامه به معرفی برخی از آن ها خواهیم پرداخت.

دیدنی های ایسلند

انواع دیدنی های ایسلند

دیدنی های هر کشوری با توجه به ویژگی هایی که دارند در دسته بندی های مختلفی جای می گیرند. در رابطه با دیدنی های ایسلند نیز این موضوع کاملاً صدق می کند. برخی از دیدنی های این کشور ساخت دست بشر هستند و برخی نیز جزء طبیعت محسوب می شوند. آبشارهای زیبا و خروشان در کنار آتشفشان های ایسلند می توانند در دسته بندی جاذبه های طبیعی این کشور جای گیرند همانند آتشفشان میلیفل و همچنین گلفوس به عنوان یکی از آبشارهای دیدنی این کشور در لیست جاذبه های طبیعی ایسلند جای می گیرد.

 اما برخی از دیدنی های ایسلند به خاطر معماری خاص و قدمت تاریخی که دارند در دسته بندی جاذبه های تاریخی این کشور قرار می گیرند که می توان به کلیسای هال گریمسکر کجا و شهر آکوریری اشاره کرد. در ادامه در رابطه با هر کدام از این جاذبه ها اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد. پس اگر علاقه مند به جاذبه های طبیعی و تاریخی ایسلند هستید توصیه می کنیم تا انتها با ما همراه باشید.

کلیسای هال گریمسکر کجا

کلیسای هال گریمسکر کجا، یکی از دیدنی های ایسلند در دسته بندی جاذبه های مذهبی و تاریخی این کشور قرار دارد. از مهم ترین ویژگی های این کلیسا می توان به معماری و بنای تاریخی بی نظیر آن اشاره کرد. اگر در مقابل آن بایستید مسلماً با قامت بلند آن مواجه خواهید شد که بر اطراف خود احاطه دارد.

 این کلیسای تاریخی دارای 73 طبقه می باشد و رسیدن به بالاترین نقطه آن دستاوردهای جالبی را برایتان در برخواهد داشت که یکی از آن ها چشم انداز زیبای اطراف آن است که می توانید از دیدن این منظره زیبا لذت ببرید. از دیگر ویژگی های این کلیسا می توان به وجود مجسمه اولین فرد اروپایی که توانسته آمریکا را کشف کند در مقابل آن اشاره کرد. با سفر به ایسلند می توانید از این جاذبه تاریخی با معماری بی نظیرش دیدن کنید و لحظاتی زیبا و به یادماندنی را به ثبت برسانید.

برکه مای وان

یکی دیگر از دیدنی های ایسلند با چشم انداز خارق العاده برکه مای وان می باشد. این برکه که سطح بزرگ ولی با میزان عمق کم دارد زیستگاه مناسبی برای گونه های مختلف پرندگان شناخته می شود. طبق تحقیقات و گفته ها بیش از 2500 سال پیش این برکه طی فوران گدازه در این منطقه حاصل شده است. از دیگر ویژگی های این برکه می توان به وجود چاله های گلی در اطراف آن و همچنین بخش های بزرگ گدازه اشاره کرد. از دیگر موارد مربوط به این مکان دیدنی وجود پشه های مختلف از جمله مگس می باشد که توصیه می شود در فصل تابستان برای دیدن این مکان حشره کش همراه خود داشته باشید.

شهر آکوریری

ایسلند کشوری است که از شهرهای دیدنی بسیاری برخوردار است که هرکدام می توانند مکان مناسبی برای گردشگری و مسافران خارجی شناخته شوند. در میان شهرهای مختلف این کشور می توان به آکوریری اشاره کرد. این شهر که در جنوبی ترین قسمت قطب شمال واقع شده است از شهرهای شمالی ایسلند شناخته می شود.

 18000 نفر در این شهر در حال سکونت و امرار و معاش می باشند. از مهم ترین ویژگی های شهر آکوریری وجود موزه های مختلف در آن از جمله موزه هوانوردی بزرگ است که می توان به آن اشاره کرد. آب و هوای آن در تابستان گرم و با میانگین درجه 25 سانتی گراد و در زمستان سرد می باشد. فرهنگ و زندگی در این شهر خلوت کاملاً مشهود است و با ورود به آن با فروشگاه و مغازه های تجاری مختلفی مواجه خواهید شد.

ریکاویک ایسلند

یکی از مهیج ترین دیدنی های ایسلند و یا بهتر بگوییم سرگرم کننده ترین مکان این کشور ریکاویک می باشد. اگر علاقه مند به دیدن نهنگ های ایسلندی هستید توصیه می کنیم این فرصت ایده آل را از دست ندهید. با سوار شدن بر قایق های در نظر گرفته شده وارد بخشی خواهید شد که قلمرو نهنگ های غول پیکر اما مهربان می باشد. شنا کردن و خودنمایی این نهنگ ها در مقابل چشمانتان در هر فصل و هر ساعتی حتی نیمه های شب امکان پذیر است. کافی است برای سفر به ایسلند از طریق تورهای مسافرتی اقدام کنید تا شاهد این جاذبه طبیعی در این کشور باشید.

دیدنی های ایسلند

چشمه های آب گرم ایسلند

در کنار دیدنی های بی نظیر ایسلند می توانید از چشمه های آب گرم برای درمان های مختلف استفاده نمایید. البته یادآور شویم که این چشمه ها در کنار خواص درمانی از منظره و نمای زیبایی نیز برخوردار هستند که می توانند برای شما جذاب و هیجان انگیز به شمار آیند.  فواره بودن این چشمه از مهم ترین ویژگی های آن است که باعث شناخته شدن آن نیز شده است. از مهم ترین ویژگی های این چشمه که در جنوب غربی ایسلند واقع شده است می توان به پخت نان گندمی به صورت 24 ساعته در زیر زمین اشاره کرد.

سایر نوشته های جاذبه های گردشگری :

دیدنی های فرانسه

دیدنی های فرانسه

همه ی ما دیدنی های فرانسه به زیبایی و باشکوه فوق العاده ای می شناسیم. دیدنی های فرانسه با زیبایی های منحصر به فردی که

مطالعه »
دیدنی های ایسلند

دیدنی های ایسلند

 دیدنی های ایسلند در کنار دیگر جاذبه های این کشور را می توان اهداف سفر توریست و گردشگران به این کشور دانست. از دیدنی های

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند