صفر تا صد اخذ ویزای تحصیلی انگلیس با موسسه سیم آخر

ویزای تحصیلی انگلیس، ادامه تحصیل در برترین دانشگاه‌های دنیا همچون کمبریج و آکسفورد را برای دانشجویان بین‌المللی امکان‌پذیر ساخته‌است. به دلیل وجود چنین دانشگاه‌های برجسته‌ای در این کشور، انگلیس به یکی از مقاصد تحصیلی پرطرفدار و محبوب تبدیل شده‌است. دانشجویان از دیگر کشور‌ها این فرصت را دارند تا علاوه‌بر تحصیل در دانشگاه‌های مطرح، بعد از فارغ‌التحصیلی در شغلی پردرآمد مشغول به کار شوند.

با دریافت ویزای تحصیلی انگلیس، دانشجویان علاوه‌بر این‌که در محیطی با چند فرهنگ مختلف تحت آموزش قرار می‌گیرند، فرصت انجام کار به صورت پاره‌وقت را نیز خواهند داشت. از دیگر مزایای دریافت ویزا برای ادامه تحصیل در انگلیس، این است که متقاضی می‌تواند برای همسر و فرزندانش نیز درخواست ویزای همراه داشته باشد. در این مقاله، قصد داریم به انواع ویزای تحصیلی کشور انگلیس و شرایط دریافت این ویزا‌ بپردازیم.

انواع ویزای تحصیلی انگلیس کدم‌اند؟

دانشجویان بین‌المللی که قصد مهاجرت به انگلیس و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارند، می‌توانند برای اخذ سه نوع ویزا اقدام کنند. این سه نوع شامل موارد زیر هستند:

ویزای دانش‌آموزی انگلیس

یکی از سه نوع ویزایی که به متقاضی کمک می‌کند تا ویزای تحصیل در انگلیس را اخذ کند، ویزای دانش‌آموزی است. برای دریافت این ویزا، متقاضی باید ۴ تا ۱۷ساله باشد و البته، رضایت والدین جزو شرایط اصلی محسوب می‌شود. اعتبار ویزای دانش‌آموزی برای متقاضیان پایین‌تر از ۱۶ سال، ۴ سال و ۴ ماه برآورد شده‌است. اعتبار این نوع ویزای تحصیلی انگلیس، برای نوجوانان ۱۶ تا ۱۷ساله، ۳ سال و ۴ ماه اعلام شده‌است. دیگر مدارکی که برای دریافت ویزای دانش‌آموزی لازم است، در ادامه مطرح می‌شود.

 • در اختیار داشتن نامه پذیرش از یکی از مدارس انگلیسی: متقاضیان برای دریافت ویزای دانش‌آموزی باید نامه پذیرشی که از یکی از مدارس انگلیسی اخذ کرده‌اند را ارائه دهند.
 • تمکن مالی: متقاضی باید ثابت کند که می‌تواند از عهده پرداخت هزینه‌های خود بابت تحصیل و زندگی در انگلیس در مدت زمان اقامت در این کشور برآید.
 • رضایت‌نامه والدین یا قیم قانونی: متقاضیانی که کمتر از ۱۸ سال هستند، باید رضایت‌نامه والدین و یا قیم قانونی خود را برای دریافت ویزای تحصیل انگلیس ارائه دهند.

ویزای دانشجویی انگلیس

متقاضیان بالای ۱۶ سال که قصد تحصیل در مؤسسات آموزش عالی و همچنین دانشگاه‌های انگلیس را دارند، باید از شرایط لازم برای دریافت ویزای دانشجویی برخوردار باشند. این دسته از ویزا‌ها اغلب برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری صادر می‌شود. متقاضیان پایین‌تر از ۱۸ سال نیز برای دریافت ویزای دانشجویی انگلیس نیاز به رضایت‌نامه والدین دارند. اعتبار این ویزا مساوی است با مدت دوره تحصیلی و یک ماه اضافه‌تر.

ویزای کوتاه‌مدت تحصیلی انگلیس

ویزای تحصیلی انگلیس از نوع کوتاه‌مدت آن در دو حالت ۶ و ۱۱ماهه صادر می‌شود. این ویزا برای افرادی مناسب است که قصد دارند در دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت و یا کورس‌های زبان انگلیسی در مؤسسات زبان و کالج‌ها شرکت کنند. شرط سنی برای اخذ این ویزا ۱۶ سال اعلام شده‌است. ویزای کوتاه‌مدت قابل تمدید نیست و برای افرادی مناسب است که می‌خواهند در انگلیس به مدت کوتاهی اقامت داشته باشند.

فهرست کامل مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیل در انگلیس

متقاضیان برای هر یک از سه نوع ویزای تحصیل در انگلیس، موظف هستند مدارک زیر را آماده کرده و ارائه دهند:

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • مدارک هویتی (کارت ملی و شناسنامه)
 • پاسپورت معتبر
 • یک قطعه عکس پاسپورتی
 • ترجمه ریزنمرات (برای متقاضیان ویزای دانشجویی)
 • اثبات تمکن مالی
 • رضایت‌نامه از والدین ( برای متقاضیان 18ساله و پایین‌تر)
 • گواهی سلامت پزشکی
 • توصیه‌نامه (برای مقاطع ارشد و دکتری)
 • انگیزه‌نامه
 • مدرک زبان (نیازمند حداقل نمره تعیین‌شده)

البته، ممکن است که مدارک در هر دانشگاه و یا رشته و مقطع تحصیلی دارای تفاوت‌هایی باشد. برای اطمینان از این مسئله، بهتر است نسبت‌به دریافت مشاوره مهاجرت تحصیلی توسط افراد کاربلد و متخصص اقدام کنید.

اهمیت گواهی تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کشور انگلیس

گواهی تمکن مالی از اصلی‌ترین مدارکی است که هنگام صدور ویزای تحصیلی انگلیس موردبررسی قرار می‌گیرد. متقاضی با ارائه این مدرک، اثبات می‌کند که می‌تواند از عهده هزینه‌های تحصیلی و همچنین هزینه زندگی در مدت زمانی که در انگلیس اقامت دارد، به‌راحتی برآید. حداقل مبلغی که باید در گواهی تمکن مالی قید شود، در ادامه آورده شده‌است:

 • حداقل ۱۳۳۴ پوند ماهیانه در صورت تمایل به تحصیل در لندن (تا ۹ ماه)
 • حداقل ۱۰۲۳ پوند ماهیانه در صورت تمایل به تحصیل در خارج از لندن (تا ۹ ماه)

البته، این مبلغ با گذر زمان تغییر خواهد کرد. مبلغ دقیقی که باید در گواهی تمکن مالی قید شود را می‌توان در تأییدیه پذیرش تحصیلی مشاهده کرد. این تأییدیه می‌تواند اطلاعات مرتبط با میزان تمکن مالی را به صورت به‌روز در اختیار شما قرار دهد. مبلغی که برای تمکن مالی اعلام می‌شود، می‌بایست حداقل به مدت ۲۸ روز و به صورت متوالی در حساب بانک فرد متقاضی قابل رؤیت باشد.

جمع‌بندی

تحصیل در کشور انگلیس از اهداف و آرزوهای بسیاری از جوانان است. سه نوع ویزا برای تحصیل در این کشور وجود دارد که شامل دانش‌آموزی، دانشجویی و کوتاه‌مدت هستند. اخذ هر یک از این ویزاها شرایط و مدارک ویژه‌ای را نیاز دارد؛ بنابراین، بهتر است پیش از هر اقدامی از خدمات مشاوره مهاجرت تحصیلی استفاده کنید. مؤسسه سیم آخر خدمات جامعی جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلیس به متقاضیان ارائه می‌دهد. مشاوره با کارشناسان این مؤسسه می‌تواند مسیر مهاجرت را تا حد زیادی هموار سازد. کارشناسان باتجربه و مسلط به امور مهاجرتی در این موسسه، شما را در تمامی مراحل از جمع‌آوری مدارک موردنیاز و مصاحبه ویزا تا ارائه اطلاعات تکمیلی درخصوص شرایط تمکن مالی یاری می‌رسانند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند