صدور ویزای توریستی کانادا چقدر طول میکشد؟ + معرفی بهترین سازمان مهاجرتی برای اخذ آن

صدور ویزای توریستی کانادا چقدر طول میکشد؟ + معرفی بهترین سازمان مهاجرتی برای اخذ آن

صدور ویزای توریستی کانادا چقدر طول می‌کشد و آیا دریافت ویزاهای گردشگری این کشور کاری سخت است؟ در این مطلب شما را با تمامی نکات این نوع مجوز سفر به کانادا آشنا خواهیم کرد تا بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به موفقیت دست پیدا کنید. درست است که در سال‌های اخیر دریافت ویزاهای گردشگری این کشور کمی زمان‌بر شده است، اما در انتهای این مطلب روش عبور آسان از این مرحله را خواهید آموخت.

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا، آیا باید نگران باشیم؟

در همین ابتدای کار باید یک جواب واضح به این سوال بدهیم، خیر برای دریافت ویزای گردشگری اصلا نیازی به نگرانی بی مورد نیست. البته، اگر کار خود را بدون داشتن اطلاعات کامل شروع کنید، احتمالا در آینده به مشکل بر خواهید خورد.

زمان صدور ویزای گردشگری به نکاتی مانند شرایط سفارت و کامل بودن مدارک بستگی دارد. پس در صورت نبود نقص در پرونده و اقدام به موقع، در سریع‌ترین زمان ممکن می‌توانید یک مجوز سفر برای حضور در این کشور پهناور دریافت کنید.

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا ممکن است از چند هفته تا چند ماه طول بکشد. با این حال، در صورتی که با یک پرونده مطمئن پیش برویم و تمامی نیازهای اپلیکیشن ویزا را ارائه دهیم، مطمئنا در چند هفته ابتدایی می‌توان به نتیجه دلخواه دست پیدا کرد.

صدور ویزای توریستی کانادا چقدر طول میکشد؟

میانگین زمان اخذ ویزاهای گردشگری بر اساس تجربه از پرونده‌های قبلی

میانگین زمان صدور ویزاهای گردشگری کانادا 3 هفته تا 2 ماه است و این میزان بر اساس تجربه از پرونده‌های قبلی به دست آمده است. افرادی که از داخل خاک کانادا برای این مجوز رسمی اقدام می‌کنند، در بازه زمانی سریع‌تری موفق به دریافت آن خواهند شد.

در صورتی که از خارج از این کشور درخواست خود را ثبت می‌کنید، طی کردن مراحل کمی زمان‌بر خواهد بود. دقت در این نکته حائز اهمیت است که نقص در یکی از مدارک یا اشتباه در پر کردن فرم درخواست ممکن است پرونده را با وقفه بیش از 2 ماهه روبرو کند.

بنابراین، کار خود را با همراهی یک متخصص و وکیل رسمی پیش ببرید تا در چند هفته این مجوز را به صورت رسمی دریافت کنید.

ویزای توریستی کانادا چیست؟

مجوزهایی که در این کشور به نام ویزای توریستی صادر می‌شوند، جزو محبوب‌ترین ویزاها بین مردم دنیا هستند. این مجوز به شما این اجازه را خواهد داد تا در مدت زمان حداکثر 6 ماهه از مناطق مختلف این کشور دیدن کنید و با اهداف گردشگری از کانادا بازدید کنید.

بهتر است به این نکته اشاره کنیم که امکان کار کردن با این نوع مجوز در کانادا وجود ندارد و افرادی که به دنبال ورود به یک موقعیت شغلی هستند، بهتر است به دنبال دریافت ویزاهای شغلی باشند. ویزاهای توریستی به صورت یک بار ورود و چند بار ورود صادر می‌شوند که هر یک دارای شرایط خاصی هستند.

با مجوز یک بار ورود، داوطلب می‌تواند تنها یک بار از مرزهای این کشور عبور کند و به مدت 6 ماه در آن اقامت گردشگری داشته باشد.

با مجوز چند بار ورود، داوطلب قدرت این را دارد تا به مدت حداکثر 5 سال و به دفعات مکرر از مرزهای این کشور وارد کانادا شود. مدت اقامت با این نوع مجوز نیز در هر بار ورود 6 ماه است.

ویزای توریستی کانادا چیست؟

نکات اساسی برای کاهش زمان صدور ویزای گردشگری کشور کانادا

برای رسیدن به بهترین نتیجه، سازمان مهاجرتی نگار مهم‌ترین نکات را در اختیار شما قرار می‌دهد. اخذ ویزاهای گردشگری کانادا اصلا دشوار نیست اما در صورت عدم دقت در هر یک از نکات زیر، احتمال به تعویق افتادن پرونده تا چندین هفته وجود دارد:

برنامه سفر مشخص و تعریف شده

مراجع رسیدگی کننده به پرونده شما باید بدانند چرا به این کشور سفر می‌کنید و چه مدت در خاک کانادا اقامت خواهید داشت. در واقع، داوطلب نیاز دارد تا طی یک نامه برنامه سفر، تمامی این موارد را توضیح دهد و همه چیز باید به صورت واضح و بدون ابهام باشد.

جزئیاتی که اشاره به آن‌ها کمک زیادی به موفقیت در پرونده خواهد کرد، شامل مقاصد سفر، مدت اقامت، محل اقامت و بلیط هواپیمایی است که با آن به این کشور سفر می‌کنید.

اثبات توان مالی

توان مالی داوطلب از نکاتی است که سفارت کانادا روی آن حساس است. این برای مطمئن شدن مراجع رسمی این کشور از عدم بروز مشکل پس از حضور داوطلب در خاک این کشور است. این تمکن مالی برای ویزای توریستی میزان تعریف شده‌ای دارد که نیاز است با ارائه یک مدرک رسمی از طرف بانک اثبات شود.

ارتباط با کشور مبدا

فرد داوطلب نیاز دارد تا نشان دهد ارتباطات قوی با کشور مبدا دارد. در غیر این صورت امکان بروز مشکل در روند ویزای گردشگری کانادا وجود دارد. وجود این ارتباطات مشخص می‌کند که داوطلب ویزا پس از اتمام بازه 6 ماهه یا حتی زودتر به کشور مبدا باز خواهد گشت و قصد حضور بیشتر با استفاده از این نوع ویزا را در کانادا ندارد.

بررسی فهرست مدارک

بررسی چک لیست ویزا نکته‌ای اساسی است که در زمان اپلای برای تمامی برنامه‌های سفر یا مهاجرت باید مد نظر قرار بگیرد. داوطلبان از طریق وب سایت رسمی و دولتی کشور کانادا به تمامی این چک لیست‌ها دسترسی دارند و با استفاده از آن امکان کنترل دقیق مدارک مورد نیاز در زمانی کوتاه وجود دارد.

مهاجرت به کانادا

ویزای توریستی در کمترین زمان ممکن با خدمات سازمان مهاجرتی نگار

اخذ ویزای توریستی کانادا ممکن است برای افراد کم تجربه دشوار یا حتی زمان‌بر باشد. این به دلیل وجود نکات مهمی است که در زمان اپلای برای ویزای توریستی باید به آن دقت کنید. سازمان مهاجرتی نگار با مدیریت نگار پورعالی (با شماره رسمی R712360 عضو فعال انجمن مهاجرت کانادا ICCRC) و با بهره مندی از برترین مشاوران مهاجرتی و حقوقی متخصص و وکلای رسمی در زمینه مشاوره امور مهاجرت، با تجربه هزاران پرونده ویزای توریستی، تحصیلی و شغلی خدمات متنوعی را در این مورد در اختیار شما قرار داده است. باعث افتخار ما است تا با استفاده از تخصص و تجربه خود روند اخذ ویزای توریستی را برای شما تسهیل کرده و در زمانی کوتاه با نتیجه نهایی شما را خوشحال کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند