آشنایی با بهترین دانشگاه های ازمیر

ارائه امکانات آموزشی با استانداردهای بین‌المللی، بالا بودن سطح علمی دانشگاه‌‌های دولتی و خصوصی و پایین‌بودن هزینه‌های زندگی و تحصیل در ازمیر نسبت‌به کشورهای اروپایی، این شهر بندری ترکیه را به یکی از پرطرف‌دارترین شهرهای جهان برای ادامه تحصیل تبدیل کرده است. دانشجویان ایرانی با خرید بلیط هواپیما ازمیر و رزرو یکی از هتل های ازمیر در مرکز شهر، مانند هتل پیانو ازمیر به این شهر سفر می‌کنند تا به دانشگاه‌های آن به‌راحتی دسترسی داشته باشند، مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام را در اختیار دانشگاه موردنظر خود قرار دهند و در آزمون ورودی دانشگاه‌های دولتی نیز شرکت‌ کنند. در این مطلب قصد داریم به معرفی بهترین دانشگاه‌های ازمیر بپردازیم.

معرفی بهترین و پرطرف‌دارترین دانشگاه‌های ازمیر

در شهر ازمیر، چندین دانشگاه معتبر وجود دارد که برخی از آن‌ها دانشگاه دولتی و برخی دیگر دانشگاه خصوصی هستند. بعضی از دانشگاه‌های این شهر در رتبه‌بندی جهانی رتبه بسیار خوبی دارند و جزو مطرح‌ترین دانشگاه‌های جهان به‌شمار می‌روند. در ادامه این بخش، به معرفی این دانشگاه‌ها می‌پردازیم و درباره شرایط تحصیل در آن‌ها صحبت می‌کنیم:

دانشگاه اژه (Ege University)

دانشگاه اژه ازمیر با داشتن 17 دانشکده، در رتبه چهارم بهترین دانشگاه‌های ترکیه قرار گرفته است. دانشجویان برای قبولی در این دانشگاه دولتی، باید در آزمون یوس شرکت کنند و حداقل بتوانند نمره 40 به‌عنوان کمترین نمره‌ قبولی را به‌دست بیاورند.

در صورت تمایل برای ادامه تحصیل در رشته‌هایی شامل دنداپزشکی، داروسازی و پزشکی حداقل نمره پذیرش در آزمون یوس بین 90 تا 100 نمره است. این دانشگاه توسط وزارت بهداشت ترکیه موردتایید قرار گرفته است. از امکانات موجود در دانشگاه اژه می‌توان به مواردی مانند کتابخانه مجهز، کافه رستوران، استخر و خوابگاه دانشجویی اشاره کرد.

دانشگاه دوکوز ایلول (Dokuz Eylul University)

دانشگاه دوکوز ایلول یکی دیگر از بهترین دانشگاه‌های دولتی ازمیر است که اساتید آن به دو زبان انگلیسی و ترکی تدریس می‌کنند.‌ این دانشگاه توسط وزارت علوم ایران نیز مورد تایید قرار گرفته است. علاقه‌مندان به پذیرش در این دانشگاه، باید در آزمون یوس حداقل نمره 50 را کسب کنند.

ویژگی‌های مثبت و منحصربه‌فرد دانشگاه دوکوز ایلول عبارت‌اند از: ارائه بورسیه تحصیلی، برگزاری دوره‌های یک‌ساله زبان ترکی به‌صورت رایگان، ارائه بورسیه ماهانه و کمک هزینه زندگی در ازمیر، ارائه مخارج سلامتی و ارائه بلیط رفت و برگشت به ازمیر.

برای ثبت‌نام در این دانشگاه و ارائه مدارک موردنیاز می‌توانید به ازمیر سفر کنید و در هتل پیانو ازمیر به‌عنوان یکی از بهترین هتل‌ های سه ستاره اقامت داشته باشید تا مراحل ثبت‌نام به اتمام برسد.

دانشگاه کاتب چلبی (Izmir Katib Celebi University)

دانشگاه دولتی کاتب چلبی نیز یکی دیگر از دانشگاه‌های خوب و معتبر ازمیر است که به‌دلیل ارائه بهترین خدمات و امکانات رفاهی طرف‌داران زیادی دارد. این دانشگاه به‌نام یکی از متفکران علم و دانش ترکیه، یعنی کاتب چلبی نام‌گذاری شده است. تعداد دانشکده‌های موجود در دانشگاه کاتب چلبی 13 دانشکده است و 21 مرکز کاربردی و تحقیقاتی نیز در این دانشگاه وجود دارد.

از امکانات ارائه‌شده در این دانشگاه می‌توان مواردی مانند سالن‌های غذاخوری، سالن‌های ورزشی، خوابگاه‌های دانشجویی، چندین آزمایشگاه،‌ درمانگاه و کتابخانه را نام برد. متقاضیان برای پذیرش در این دانشگاه، باید در آزمون یوس و آزمون SAT موفق شوند‌. علاوه‌براین، سوابق تحصیلی آن‌ها نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

دانشگاه باکرچای ازمیر (Izmir University Bakırcay)

یکی دیگر از بهترین دانشگاه‌ های دولتی ازمیر، دانشگاه باکرچای نام دارد. این دانشگاه معتبر دارای پنج دانشکده شامل دانشکده علوم پزشکی، دانشکده حقوق، دانشکده مهندسی و معماری، دانشکده اقتصاد و علوم اداری و دانشکده علوم پایه و ادبیات است و برای متقاضیان ایرانی علاقه‌مند به تحصیل در ترکیه بهترین انتخاب به‌شمار می‌رود.

باتوجه‌به دولتی‌بودن دانشگاه چاکربای، برای پذیرش در آن حتما باید در آزمون‌های ورودی آن شامل آزمون یوس (YOS) و آزمون SAT شرکت کنید و حداقل نمره قبولی را به‌دست آورید. زمانی که برای شرکت در این آزمون راهی ازمیر می‌شوید، می‌توانید هتل پیانو ازمیر را برای اقامت انتخاب کنید. در این هتل، امکانات رفاهی و خدمات باکیفیتی در اختیار مهمانان قرار می‌گیرد.

دانشگاه دموکراسی ازمیر (Izmir Demokrasi Univercity)

یکی دیگر از دانشگاه‌هایی که در لیست بهترین دانشگاه‌های ازمیر ترکیه قرار می‌گیرد، دانشگاه دموکراسی نام دارد. این دانشگاه که فعالیت خود را از سال ۲۰۱۶ آغاز کرده است، برای پذیرش دانشجویان از آزمون یوس استفاده می‌کند. این دانشگاه توسط اتحادیه اروپا و آمریکا مورد تایید قرار گرفته است و در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می‌پذیرد.

از امکانات ارائه‌شده در دانشگاه دموکراسی ازمیر می‌توان به مواردی مانند خوابگاه باظرفیت، رستوران، کافه، آپارتمان‌های متعلق به موسسه اعتباری آموزش عالی و خوابگاه‌های دانشگاه اشاره کرد.

تحصیل در بهترین دانشگاه‌های ازمیر چه مزایایی دارد؟

مهم‌ترین مزایای تحصیل در دانشگاه‌های ازمیر عبارت‌اند از:

  • پایین‌بودن هزینه زندگی و تحصیل در ازمیر

  • بالابودن سطح کیفی آموزش در دانشگاه‌های ازمیر

  • امکان تحصیل در دانشگاه‌های ازمیر به زبان انگلیسی

  • ارائه مدارک معتبر بین‌المللی به دانشجویان

  • بالابودن سطح امنیت در شهرهای بزرگی مانند ازمیر

  • دسترسی راحت به دانشگاه‌ها و هتل های ازمیر

علاوه‌براین مزایا، راحتی رفت‌وآمد به ایران نیز از مهم‌ترین مزایای تحصیل در ازمیر ترکیه است.

خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل ازمیر در سایت فلای تودی

در این مطلب، به معرفی تعدادی از بهترین دانشگاه‌های ازمیر پرداختیم و توضیح دادیم که تحصیل در این دانشگاه‌ها مزایای مختلفی به‌همراه دارد. دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه‌های دولتی ازمیر، باید در آزمون ورودی این دانشگاه‌ها نمره قبولی کسب کنند و مدارک موردنیاز را به دانشگاه موردنظر تحویل دهند.

برای سفر به ازمیر و اقامت در این شهر برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه موردنظرتان، می‌توانید بلیط هواپیما و رزرو هتل پیانو ازمیر را از طریق سایت معتبر «فلای تودی» انجام دهید. فلای تودی معتبرترین مرجع ارزان‌ترین بلیط های هواپیما و رزرو هتل ازمیر است و بهترین خدمات آنلاین گردشگری را به کاربران خود ارائه می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند